TEŞKİLATLARI İSİMSİZ KAHRAMANLAR OLUŞTURUYOR

TEŞKİLATLARI İSİMSİZ KAHRAMANLAR OLUŞTURUYOR

BAŞBAKAN YARDIMCISI FİKRİ IŞIK "TEŞKİLATLARI İSİMSİZ KAHRAMANLAR OLUŞTURUYOR"

A+A-

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AK Parti'nin teşkilat yapısına çok büyük bir önem verdiğini vurgulayarak, "Teşkilatın varlığı aslında havanın oksijeni gibi. Varlığında kimse kıymetini bilmiyor ama havada oksijen azalınca insanlar için ne kadar büyük sıkıntı başlarsa teşkilatsızlık da o kadar büyük bir sıkıntı demektir. Bunun Türk siyasi hayatında aslında en güzel örneklerinden biri Demokratik Sol Parti'dir. Teşkilatı olmadığı için yüzde 22'den yüzde bir buçuklara düşmüş bir partidir biliyorsunuz" dedi.
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, birtakım ziyaretler için geldiği Bilecik'te ilk olarak Bilecik Valisi Tahir Büyükakın'ı makamında ziyaret etti. Daha sonra AK Parti Bilecik İl Başkanlığını ziyaret eden Işık'ı AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkan Vekili Nihat Can, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümran Erdoğan Karayiğit, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer karşıladı.
AK Parti Bilecik İl Başkanlığında toplanan partililere Bilecik'in Osmanlı Devleti'nin ve cumhuriyetin kurulmasında büyük bir rol oynadığını söyleyen Işık, "Türkiye'nin en ayrıcalıklı en önemli illeri başında gelen Bilecik'te olmaktan büyük bir memnuniyet duydum. Bilecik bizim için kuruluşun, dirilişin be daha sonra kurtuluşun sembolü bir ilimizdir. 400 çadırlık bir beylikten bir cihan devletine yürüyüşün bir başlangıç noktasıdır. Sadece bir cihan devleti olma noktasında değil, bizi biz yapan değerlerinin Bilecik'ten bütün dünyaya yayılmış olması da bu ilin nüfusunun, yüz ölçümün ve diğer sahip olduğu güzelliklerinin çok daha ötesinde çok büyük bir ağırlığa sahip olduğunu gösteriyor. Bu ilde yaşamak bir ayrıcalık ama bu ilde yaşamanın ayrı bir sorumluluğu olduğunu da unutmamak lazım" dedi.

"Teşkilatları arkadaki isimsiz kahramanlar oluşturuyorlar"
Işık, teşkilat yapılanmasının önemli olduğunu ifade ederek, "Ben de teşkilattan gelen bir arkadaşınızım. Kocaeli'nde il yönetim kurulu üyeliği, Ar-Ge başkanlığı, teşkilat başkanlığı ve daha sonra 4 yıl Kocaeli İl Başkanlığı yaptım. Ardından milletvekilliği, teşkilatta koordinatörlüğü, teşkilat başkan yardımcılığı, Milli Eğitim Komisyon Başkanlığı ve bakanlık görevlerinde bulundum. Teşkilatların ne kadar önemli olduğunu bilen bir arkadaşınızım. Teşkilatçılığın ne kadar zor olduğunu da bilen bir arkadaşınızım. Bu kutlu davanın bir parçası olmak, bu hareketin bir ferdi olmanın da tarifsiz bir ayrıcalığın olduğunu da bilen bir arkadaşınızım. Ülkenize yapılan her bir hizmete katkı vermiş olmanın her birimiz aslında manevi hazzınıza yaşıyoruz. Belki belli hizmetlerinin yapılmasında öne çıkan isimler vardır ama bir de arkada isimsiz kahramanlar vardır. Teşkilatları o arkadaki isimsiz kahramanlar oluşturuyorlar. Belki milletvekilimizin, il başkanımızın, belediye başkanımızın ismi biliyor ama arkada yüzlerce, binlerce teşkilat mensubu arkadaşımız var" dedi.

"Teşkilatsızlığın Türk siyasi hayatındaki en güzel örneklerinden biri Demokratik Sol Parti'dir"
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Türkiye'nin şu an geldiği durumundaki en büyük rolün Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğunu ifade ederek, "Bugün Allah'a ham dolsun son 15 yılda Türkiye o IMF'nin üç kuruşuna muhtaç bir ülke olmaktan bugün dünyada muhtaçlara yardım yapan bir ülke konumuna geldiyse hiç kuşkusuz bunda liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çok büyük bir önemi var. Onunla birlikte yol yürüyen isimsiz kahramanların büyük katkısı ve desteği var. Zaten bir ekip olma böyle mümkün oluyor. Bir ordunun bir komutanı oluyor ama, o orduyu bir zafere ulaştıran adı sanı bilinmeyen binlerce asker oluyor. Teşbihte hata olmasın ama, siyasette de bir lider var, liderin etrafında güçlü bir kadro var, ama onları arkadan destekleyen, onla birlikte yol yürüyen binler, on binler,yüz binler, milyonlar var. İşte teşkilat böyle bir güç. Teşkilatın varlığı aslında havanın oksijeni gibi. Varlığında kimse kıymetini bilmiyor ama, havada oksijen azalınca insanlar için ne kadar büyük sıkıntı başlarsa teşkilatsızlık da o kadar büyük bir sıkıntı demektir. Bunun Türk siyasi hayatında aslında en güzel örneklerinden biri Demokratik Sol Parti'dir. Teşkilatı olmadığı için yüzde 22'den yüzde bir buçuklara düşmüş bir partidir biliyorsunuz. Teşkilat olsaydı belki, yaptığı bir çok hatanın önüne geçebilirdi. o açıdan bizim için teşkilatımız son derece önemli ve olmazsa olmazımız. Teşkilatın gücünün korunması, teşkilatın partimiz ilkeleri doğrultusunda faaliyet yapması bizim için son derece önemli. Bu açıdan sizlerin bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bir kongre sürecindeyiz. Bu süreçte bir yenilenme olursa, şimdiden göreve devam etmeyecek arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Yeni görev alacak arkadaşlarımıza başarılar dileriz ama, konumuz, pozisyonunuz, makamınız, mevkiniz ne olursa olsun en büyük onur kendi medeniyet değerlerimizin üzerinde yoluna devam etmesi, AK Parti'nin bir neferi olarak bu kutlu davaya hizmet etmek" ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin kayınpederi ve devletin manevi kurucusu olan Şeyh Edebali'nin türbesini ziyaret etmek için il başkanlığı binasından ayrıldı.


 


Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.