T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2016/379 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2016/379 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2016/379 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-
T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2016/379 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik ili, Osmaneli İlçesi, Camikebir Mah. 97 ada 10 parsel sayılı taşınmaz 302,88m² alana sahiptir.Taşınmaz tapuda sekiz dükkanı olan kargir pasaj vasfındadır. 11. bağımsız bölüm mesken niteliğinde taşınmazdır. Taşınmazların arsa payı 4/40 tır.11. bağımsız bölüm yaklaşık143 m² dir. Taşınmaz Osmaneli Hükümet Konağına yaklaşık 300 m mesafededir. Taşınmazların bulunduğu binada zemin katta Osmaneli Sürücü kursu na ait ofis ve derslik bölümleri bulunmaktadır. Üst katlar ise kız yurdu olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın tapudaki bağımsız bölüm planlarının yerinde bozulmuş olduğu tespit edilmiştir. 
11. Bağımsız bölüm yatakhane kısmı olarak kullanılmaktadır.Merdivenden 1. kata çıkıldığında bağımsız bölümlerin giriş kapıları sökülmüş birlikte kullanılmaktadır. Taşınmazların taban döşemleri laminat parke, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Giriş kapıları eski tip oda kapısıdır.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, Camikebir mahallesi 97 Ada No, 10 Parsel No, 11 Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz 
Yüzölçümü : 302,88 m2
Arsa Payı : 4/40
İmar Durumu : imar planı mevcuttur. 
Kıymeti : 72.110,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi   (Balaban İlkokulu yanı ) Osmaneli/BİLECİK 
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik ili, Osmaneli İlçesi, Camikebir Mah. 97 ada 10 parsel sayılı taşınmaz 302,88m² alana sahiptir.Taşınmaz tapuda sekiz dükkanı olan kargir pasaj vasfındadır. 11. ve 12. bağımsız bölümler mesken niteliğinde taşınmazlardır. Taşınmazların arsa payı 4/40 tır.12. bağımsız bölüm yaklaşık117 m² dir. Taşınmazların olduğu bina Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz Osmaneli Hükümet Konağına yaklaşık 300 m mesafededir. Taşınmazların bulunduğu binada zemin katta Osmaneli Sürücü kursu na ait ofis ve derslik bölümleri bulunmaktadır. Üst katlar ise kız yurdu olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın tapudaki bağımsız bölüm planlarının yerinde bozulmuş olduğu tespit edilmiştir. 
12. Bağımsız bölüm mutfak, tv odası vb. amaçlar içinkullanılmaktadır.Merdivenden 1. kata çıkıldığında bağımsız bölümlerin giriş kapıları sökülmüş birlikte kullanılmaktadır. Taşınmazların taban döşemleri laminat parke, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Giriş kapıları eski tip oda kapısıdır.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 97 Ada No, 10 Parsel No, camikebir mahallesi Mahalle/Mevkii, 12 Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz 
Yüzölçümü : 302,88 m2
Arsa Payı : 4/40
İmar Durumu : imar planı mevcuttur. 
Kıymeti : 59.825,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2017 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 23/11/2017 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi   (Balaban İlkokulu yanı ) Osmaneli/BİLECİK - 
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/379 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.      (BN:29)

Bu haber toplam 3910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.