TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2019/259 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi,...

A+A-
T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2019/259 TLMT.
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :   Taşınmaz Bahçeli Tek Katlı Briket Ev vasfındadır. Taşınmaz üzerinde taban alanı 105,00 m2 taban alanına sahip ön kısmı konut arka kısmı müştemilat olarak kullanılan tek katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmaz Hisarcık köy merkezine yaklaşık 500,00 m Mekece-İznik karayoluna ise 700,00 m mesafede bulunmaktadır.Taşınmazın kuzeyinde arazi yolu olduğu, toprak yapısı incelendiğinde killi tınlı yapıda, güneye doğru %2-3 meyilli ve sulu bir tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın keşif esnasında (07.11.2019) yukarıda belirtildiği üzerinde tek katlı bir ev olduğu, güney kısmındaki yaklaşık 500 m2'lik kısmında muhtelif meyve ağaçları olduğu, kalan kısmı üzerinde 6-7 yaşlarında şeftali bahçesi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın arazisinin  bedeli 286.037,55 TL müştemilat olan konutun yapı bedeli ise 61.740,00 TL olarak belirlenmiştir.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 125 Ada, 72 Parsel, Hisarcık Köy, Sögütler Mevkii,
Yüzölçümü : 6.356,39 m2  
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Osmaneli Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 21/10/2019 Tarih 97830974/1306 Sayılı yazısı gereğince taşınmaz İmar Planı ve Mücavir Alanı dışında Kalmaktadır.    
Kıymeti : 347.777,55 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (OSMANELİ BELEDİYE BİNA KARŞISI) 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/259 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2020

Bu haber toplam 6391 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.