TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2019/79 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi,...

A+A-
T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2019/79 ESAS
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik ili Osmaneli ilçesi Camikebir M 414 Ada 8 Parselde bulunan taşınmazın alanı 621,00 m2'dir. Taşınmaz Dut Bahçesi vasfındadır. Taşınmazın üzerinde taban alanı yaklaşık 137,50 m2 olan tek katlı dükkan bulunmaktadır. Taşınmaz konum itibariyle Osmaneli ilçesinde merkezi bir noktada yol kenarında bulunmaktadır. Taşınmaz Osmaneli Hükümet Konağına yaklaşık 140,00 m mesafede çarşı içinde bulunmaktadır.
Adresi :  Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 414 Ada, 8 Parsel, Camikebir Mahallesi
Yüzölçümü : 621 m2  
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Sit alanı içerisinde kalmakta olup, bitişik nizam 3 katdır. 
Kıymeti : 505.642,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun 22 maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. (22.07.2019 Tesis Tarihi) ( Taşınmazın Tescili işbu beyandaki yükümlülük ile ifa edilecektir. )
   Diğer Haciz şerhleri tapu kaydındaki gibidir. 
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (OSMANELİ BELEDİYE BİNA KARŞISI) 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/79 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/06/2020  BN (19)
 

Bu haber toplam 8553 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.