T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2016/167 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2016/167 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2016/167 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-

T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2016/167 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Satışına karar verilen Bilecik ili, Osmaneli ilçesi, Akçapınar köyü, H23B09D1A Pafta, 114 ada, 45 parselde kayıtlı betonarme tek katlı ev ve bahçesi vasıflı taşınmaz Akçapınar köyü Osmaneli Adresinde olup taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz tapuda Betonarme tek katlı ev ve bahçesi vasfındadır.Taşınmazın tamamı 4.920,29 m2 ala sahip olup taşınmaz üzerinde 110,00m2 taban alanına sahip2 katlı betonarme bina bulunmaktadır.Taşınmazın 2 katı kapa inşaat halindedir.Çıkmalarla beraber üst katın alanıyaklaşık 130,00 m2 dir.Binanın arka kısmında 2 adet 25,00 m2 taban alanına sahip müştemilat (samanlık ve ahır)bulunmaktadır.Ayrıca taşınmazın bulunduğu mahal bahçe içerisinde bulunmakta olup bahçe içerisinde parsel Osmaneli-İznik yoluna 150 m mesafededir.Toprak yapısı killi tınlı,sulanabilir tarım arazisi olup tarım arazisi üzerinde dağınık olarak dikilmiş 1 adet kiraz fidanı 7-8 yaşlarında 1 adet kayısı,3 adet muşmula 6 adet erik ve 15-16 yaşlarında 14 adet zeytin olmak üzere toplam 25 adet meyve ağacı bulunmaktadır.Daha geniş bilgi dosyasındadır.
Adresi    : Akçapınar KöyüOsmaneli/Bilecik 
Yüzölçümü    : 4.920,29 m2
Arsa Payı    : 
İmar Durumu    : Belediye Mücavir alan dışında kalmaktadır
Kıymeti    : 184.405,35 TL
KDV Oranı    : %18
Kaydındaki Şerhler    : 
1. Satış Günü    : 20/07/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü    : 17/08/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri    : Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (Balaban İlkokulu yanı) Osmaneli Bilecik 
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/167 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (BN:14)


Bu haber toplam 3919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.