T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2015/168 TLMT.

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2015/168 TLMT.

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2015/168 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-
T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2015/168 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Taşınmaz imar planında toplu konut alanında ve iki caddenin kesiştiği konumda yer almaktadır. Taşınmazın cephesi Atatürk caddesidir. Taşınmaz üzerinde beş katlı çift daire barındıran 6 blok mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki B blok 9 nolu bağımsız bölümün arsa payı 3/180'dir.Ölçüm ve projesine göre B blok 9 nolu bağımsız bölüm brüt alanı 96,10 m2'dir. Konut olarak kullanılmaktadır. Konutta 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 tuvalet 1 banyo bulunmaktadır. Pencere, balkon kapı doğramaları pvc, oda kapıları ahşap doğramadır. Odaların zemini laminat parke ile kaplı, duvarları ve tavanı plastik boya ile boyalıdır. Mutfakta bulunan tezgat mermerit, dolapları mdf malzemeden yapılmış olup zemini seramik ile döşenmiştir. Banyonun ve tuvaletin zemini seramik ile döşenmiş, duvarları pencere yüksekliğine kadar seramik kaplanmıştır. Kalorifer tesisatı döşenmiş ve ısınma doğalgaz-kombi ile sağlanmaktadır. Konut bakım görmüş vaziyettedir. Taşınmaz Beş katlı altı blok karkas apartman vasfı ile tapuda kayıtlıdır.
Adresi : : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 365 Ada, 1 Parsel, Haceloğlu Mahalle/Köy, Alanlar Mevkii,
Yüzölçümü : 3.345 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Toplu Konut Alanı İçerisinde Yer Almaktadır. 
Kıymeti : 78.084,19 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Osmaneli Belediyesi tarafından Blok ve Bağımsız Bölüm Numaraları Genel İnşaat Projesi Üzerinden Verilip, Bağımsız Bölüm Malikleri Tarafından İmzalanmadan İşlem Yapılamaz) (Başlama Tarih: 27.01.2015, Bitiş Tarih 27.01.2015-Süre:) Şerhi Bulunmaktadır.
Diğerleri Dosyasında Mevcuttur. 
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ(OSMANELİ BELEDİYE BİNA KARŞISI) 
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/168 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.      (BN:53)
Bu haber toplam 4391 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.