T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2014/284 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2014/284 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2014/284 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-
T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2014/284 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik ili, Osmaneli İlçesi, camikebir mah.45 ada, 15 parselde bulunan taşınmaz 7.735,00 m² alana sahip tarla vasıflı kadastral parseldir. Taşınmaz İmar Planında Akaryakıt İstasyonu ve Dinlenme Tesisleri alanında yer almaktaır.Taşınmaz üzerinde şu an aktif olmayan akaryakıt istasyonu bulunmaktadır. Parsel içinde121 m²alana sahip akaryakıt pompalarınınolduğu kısımalt katta 198 m² kapalı alan 210 m² teras üs katı 643 m² alana sahip idari bina bulunmaktadır. alt katı tamamlanmış olup üst katın sadce ön cephede bulunan doğramaları takilıp kaba inşaat halindedir.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe,Camikebir Mahalle/Köy, Kuzuluk mevkii, 45 Ada, 15 Parsel, 7.735,00 m² alana sahip tarla vasfındaki taşınmaz
Yüzölçümü : 7.735 m2
Arsa Payı :tam
İmar Durumu : imar planı mücavir alanı içerisinde kalmaktadır. İmar planı dosyasında mevcuttur. 
Kıymeti : 699.897,98 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: 
1. Satış Günü : 26/01/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BALABAN İLKÖĞRETİM OKULU TOPLANTI SALONU   BELEDİYE KARŞISIOSMANELİ /BİLECİK 
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (BN:50)

Bu haber toplam 1964 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.