T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2017/182 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2017/182 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2017/182 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-
T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2017/182 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda Bilecik İl, Osmaneli İlçe,Ericek Köyü Kara Tepe mevkii 102 Ada, 55 Parsel parselde kayıtlı 4.403,59 M2 miktarlı taşınmaz olup taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Parselin kuzeyinde arazi yolu,güneyinde orman parseli olduğu,güneyindeki Ericek köyü Yerleşim merkezine 800 metre,kuzeyindeki Adapazarı-İznik Yoluna 350 metre mesafede olduğu,yer yer kuzeye ve yer yer de güneye doğru %5-6 meyilli olduğu,toprak yapısı incelendiğinde killi tınlı yapıda sulanabilir bir tarım arazisi olduğu parselinde üzerinde rapor tarihi itibarı ile sırık fasuyle yetiştirildiği yapıldığı tespit edilmiştir.Daha geniş bilgi dosyasındadır
İmar Durumu : Belediye Mücavir alan sınırları dışında kalmaktadır. 
Kıymeti : 88.071,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: 
1. Satış Günü : 25/01/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/02/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Balaban İlkokulu Toplantı Salonu Zemin kat(Osmaneli Belediyesi karşısı) Osmaneli Bilecik
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (BN:45)
Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.