T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2015/104 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2015/104 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.OSMANELİİCRA DAİRESİ2015/104 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-

T.C.
OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2015/104 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Taşınmaz tapuda Bilecik İl, Osmaneli İlçe,Haceloğlu mah.Alanlar mev 371 Ada No, 11 Parsel Noda kayıtlı 326,00 m2 arsa vasıflı taşınmazda 1/7 arsa paylı Bodrum kat 4 nolu,Bağımsız Bölüm olarak kayıtlı olup,taşınmazın tam hissesi borçluya aittir.Daire 70 m2 alana sahiptir.Taşınmazın girişi Atatürk caddesi yol kotundan bir miktar aşağıdadır.Taşınmaza giriş Apartmanın girişinden ayrı olarak parselin bahçesinden verilmiştir.Taşınmazın bazı pencere doğralamaları ahşapbazıları ise pvc dir.Taşınmaz bodrum olara inşa edilmesine rağmen daire olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın Zemin döşemeleri seramik duvarları sıva üstü plastik boyalıdır.Taşınmaz soba ile ısıtılmaktadır.Mutfak tezgahı eski tip betonarme olarak yapılıp seramikle kaplanmıştır.Mutfak dolapları eski tip mdf dir.Islam Mekanlar olar banyo,ve Wc tabanları mozaik duvarları ile Yerden 80 cm2 yükseklikte seramik kaplıdır.Daha geniş bigi dosyasındadır.
Adresi    : Haceloğlu Mah Atatürk cad.N:46 Osmaneli Bilecik 
Yüzölçümü    : 70 m2 
Arsa Payı    : 1/7
İmar Durumu    : Dosyasındadır 
Kıymeti    : 28.528,21 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    : 
1. Satış Günü    : 16/08/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü    : 12/09/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri    : Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim merkezi (Balaban İlkokulu yanı)Osmaneli/Bilecik
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Bilecik İl, Osmaneli İlçe,Haceloğlu mah.Alanlar mevkii, 371 Ada No, 11 Parsel Noda kayıtlı ,326 m2 miktarlı arsa vasıflı taşınmazda 2/7 arsa paylı zemin kat 1 Bağımsız Bölüm olarak kayıtlı olup taşınmazın tam hissesi borçluya aittir.Daire 110 m2 alana sahip olup 3 oda 1 salon olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın zemin döşemeleri laminat parka duvarları kaba sıva üzeri plastik boyalıdır.Dairenin pencere doğramaları plastik pvc dir.Islam Mekan banyo ve wc tabanları seramik duvarları tabandan 1 metre yüksekliğinde fayans kaplıdır.Mutfak tezgahı mermer,dolapları ise eski tip ahşap dolaptır.Dairesinin oda kapılara eski tip camlı ahşap kapıdır.Daha geniş bilgi dosyasındadır.
Adresi    : Haceloğlu Mah Atatürk cad.N:46 Osmaneli Bilecik 
Yüzölçümü    : 110,00 m2
Arsa Payı    : 2/7
İmar Durumu    : Dosyasındadır 
Kıymeti    : 74.981,43 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    : 
1. Satış Günü    : 16/08/2017 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü    : 12/09/2017 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri    : Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim merkezi (Balaban İlkokulu yanı)Osmaneli/Bilecik 
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/104 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(BN:15)

Bu haber toplam 3921 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.