KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVI YAPILDI

KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVI YAPILDI

Osmaneli’de 8. sınıflara yönelik kazanım değerlendirme sınavı yapıldı.‘Emek De Bizim Başarıda Bizim’ projesi kapsamında yapılan 8. Sınıflara...

A+A-

Osmaneli’de 8. sınıflara yönelik kazanım değerlendirme sınavı yapıldı.
‘Emek De Bizim Başarıda Bizim’ projesi kapsamında yapılan 8. Sınıflara deneme sınavlarından biri yapıldı  Bununla ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci: ‘EMEK DE BİZİM BAŞARI DA BİZİM’ projemiz kapsamında yapılan bu sınav  da kendi öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorular ile denemeler oluşturuldu ve TEOG 1. Sınavına kadar 9 tane daha yapılacak.  Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorular üst kurula teslim edildikten sonra proje ekibi tarafından hazırlanıp baskıya uyguna hale getirildi.” dedi. 
 Proje hakkında da bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci: Projemizin amacı Öğrencilerimizin TEOG sınavına sağlıklı hazırlanmalarını sağlamaktır. Projenin en güzel yönü ise soruların kendi öğretmenlerimiz tarafından hazırlanarak velilere herhangi bir maddi yük getirmemeleridir. Ve özel sektör mantığındaki gibi parası olana değil; bütün öğrencilerimize hizmet vermiş olacağız. Projenin devamında sadece Kazanım Değerlendirme Sınavı değil Yaprak Testlerimiz de kendimiz oluşturup öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Birkaç branşta yaprak test sorularımız hazırlandı baskı sürecine girildi ve diğer branş öğretmenlerimiz de en kısa zaman da sorularını proje üst kuruluna teslim edecekler ve süreç başlamış olacak. Yaprak test sorularımızın bir kısmı Eğitim Bilişim Ağı(EBA) dan diğer kısmı ise kendi öğretmenlerimizin hazırladıkları sorulardan oluşmaktadır. Artık ilçemiz öğrencilerimizin velilerini özelikle 8. Sınıfında okuyan öğrenci velilerimiz bunu nerden temin edeceğim nasıl temin edeceğim kaygısı ortadan kaldırmış olacağız. Aynı zamanda bakanlığımızın sınav politikalarını da birebir uygulamış olacağız. Bu uygulamanın temel amacı; öğrencilerin bulundukları sınıf düzeyinde edinmeleri beklenen bilgi ve beceri durumlarını tespit etmek, gelişimlerini takip etmek ve eksiklerini gidermeleri için onlara yol göstermektir.  Kazanım Değerlendirme Sınavı ile öğretmenlerin de öğrencilerini daha iyi tanımaları, öğrencilerinin akademik gelişimlerini yakından izleyebilmeleri ve Eğitim ve Öğretim süreçlerini planlamalarına yardımcı olunması amaçlanmaktadır.
Kazanım Değerlendirme Sınavı sonucu ile; öğrenci ve öğretmenlere  yönelik ayrı ayrı sunulan detaylı değerlendirme raporları ile, eksik kaldıkları konular da hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin neler yapması gerektiği konusunda bizlere  ışık olmaktadır. Burada bir parantez açmak istiyorum; ilçemize 25 bin lira değerinde  baskı makinesini ilçemize temin eden ve projemize desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a ilçem adına teşekkür ediyorum.” diye belirtti.  
 Velilere de seslenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci “Projenin amacına ulaşabilmesi için velilerin desteğine daha çok ihtiyacımız var. Eğitiminin en önemli ayağı veli ayağıdır. Velilerimiz  desteklerse daha başarılı sonuçlar alırız. Çünkü biz biliyoruz ki çocuğunu takip eden ilgilenen velinin çocuğu daha başarılı olmaktadır. Ondan dolayı çocuklarınıza nekadar sahip çıkıp projelerimizi desteklerseniz hepimiz beraber o kadar  başarılı oluruz. “ dedi.

kazanim-2.jpg

 

Bu haber toplam 2167 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.