“YAPILAN YATIRIMLARIN MEYVELERİNİ ALIYORUZ”

“YAPILAN YATIRIMLARIN MEYVELERİNİ ALIYORUZ”

Bir Tarım Kenti olan Osmaneli ilçesinde Osmaneli Belediyesinin tarıma yönelik yapmış olduğu yatırımlar, Osmanelili çiftçilerin yüzünü güldürmeye...

A+A-

Bir Tarım Kenti olan Osmaneli ilçesinde Osmaneli Belediyesinin tarıma yönelik yapmış olduğu yatırımlar, Osmanelili çiftçilerin yüzünü güldürmeye başladı. Konu ile ilgili olarak Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Şahin yaptığı açıklamada; 
“Osmaneli Tarımda bu yıl özellikle Ticaret Bakanlığı onaylı Toptancı Halimiz kaliteli ve pazar payı yüksek alıcı sayısının artmasın sağladı. Tarım Kredi Kooparatifi, A101, Şok, Bim, Carfursa, yakın illerimizdeki yerel Marketler Osmaneli‘de alım yapıyor. Tarımda satış ve pazarlama alanındaki bu gelişim ürün fiyatlarınında yükselmesini sağladı.
Karpuzla başlayan ürünün hedeflenen gerçek pazar değerini bulan fiyatlar, kavun ve domateste de devam ediyor. Ayva henüz çıkmamasına rağmen iyi fiyattan alıcı bulacak talep şimdiden oluştu.
Diğer taraftan yöresel ürün üretim merkezimizde yaptığımız kapasite artışı ile özellikle salça üretiminde büyük artış sağlayacağız. Ayva lokumu üretiminde de büyük üretim artışına gittik. Tatım Kredi Kooparatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz’ın destekleriyle tarımsal ürünlerden ürettiğimiz salça, ayva Lokumu başta olmak üzere tüm mamüllerimiz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’de ki mağazalarında yerini alıyor. Kısaca pazarlamada Sayın Genel Müdürümüz Dr. Fahrettin Poyraz’ın destekleriyle satış sorunu yaşamıyoruz.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile uygulanan tarım politikalarının gereği Toptancı Halimiz, BEBKA destekli yöresel ürün üretme tesislerimiz, Mezbahamız ve Hal Kompleksimiz ile Osmaneli Tarımda büyük gelişim ve değişim yaşıyor. Hal kompleksimize destekleri için Milletvekilimiz Selim Yağcı, İl Başkanımız Fikret Karabıyık ve ilçe Başkanımız Şaban Güdem’e teşekkür ediyoruz.
Osmaneli Belediyesi olarak “Yöresel Ürün, Üretim Merkezimizde ”800.000 kg domates, 200.000 kg ayva, 100.000 kg Nar, 100.000 kg biber, 200.000 kg diğer sebze ve meyvayı işleyerek, tarımsal gıda ürünü olarak büyük mağazalara teslim edecek. Görüldüğü gibi Osmaneli Belediyesi her hedefini gerçekşeştirirken, sürdürülebilir faaliyetler olarakta devamlılığını sağlıyor.
İnşallah yeni oluşturacağımız seracılık örnekleriyle çiftçimizin Mayıs ayı sonunda karpuz çıkaracak konuma gelmesini sağlayacağız. Osmaneli Belediyesi Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerini, Orman ve Tarım Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzle, Tarım Kredi Kooparatifleri, BEBKA vb kurumlar ile işbirliği içinde tarıma ve hayvancılığa büyük önem vererek örnek projelerle sürdürmeye devam ediyor” dedi. 

yapilan-yatirimlarin-meyvelerini-aliyoruz-1.jpg


Bu haber toplam 71241 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.