Osmaneli Öğretmen Açığı Yaşamayacak

Osmaneli Öğretmen Açığı Yaşamayacak

19 Eylül'de başlayacak  yeni eğitim ve öğretim yılına az bir süre kala  mesleğine ilk defa ilçemiz de başlayacak   öğretmenler için...

A+A-

19 Eylül'de başlayacak  yeni eğitim ve öğretim yılına az bir süre kala  mesleğine ilk defa ilçemiz de başlayacak   öğretmenler için eğitim semineri verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci  ve Şube Müdürü Aygül Akkaya yeni atanan 32 öğretmene ilçemiz hakkında bilgilendirmek  ve öğretmenlik mesleğinin önemi anlatmak için seminere katıldılar.. Mahmut Ekincİ, “Osmaneli çocukları sizlere emanet. Vermiş olduğunuz değerli bilgilerle gelecekte çocuklarımız iyi noktalara taşınacaktır. İlçemize hoş geldiniz” dilediklerini ifa ettikten sonra “Bir öğrencinin her anlamda iyi yetişmesi yıllar alan bir çabanın ve emeğin sonucudur. Bu süreçte sağlıklı ve mutlu nesil yetiştirmek için öğretmenlere çocukların okula uyum sağlamasında önemli görevler düşmektedir, öğrencilerin okulu sevmesinin başarılarını arttıracaktır. Mustafa Kemal Atatürk´ün de belirttiği gibi “ Bir milletin geleceği olan yeni neslin emanet edildiği kutsal mabetlerdir.” Sözüyle öğretmenlerin bir toplum için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin, onları en güzel şekilde geleceğe hazırlamanın mücadelesinden asla taviz vermemeliyiz. “ diye sözlerine ekleyen Ekinci "  Öğretmenlik mesleğinin, klasik ifade ile "kutsal temsilcileri" olan öğretmenler; Hz.Ali için, bir harf öğretmeleri karşılığında kölelik derecesinde bağlanılan kişidir. Atatürk´ün gözünde öğretmenler, bir milletin geleceği olan yeni neslin emanet edildiği kutsal mabetlerdir. Yavuz Sultan Selim, bırakın öğretmeni, öğretmenin bindiği atın sıçrattığı çamurla kirlenen kaftanın, kendisine kefen yapılmasını vasiyet edecek kadar ileridedir öğretmenliğin değeri. " diyerek öğretmenliğin önemini ifade etti.

                                                                                          ogretmenler.jpg
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci sözlerine şu şekilde devam etti, “Eğitim ve öğretimle ilgili üzerinize aldığınız bu kutsal görevi tam olarak yerine getirebilmeniz için dünyadaki tüm gelişmeleri, özellikle branşınızla ilgili olanları dikkatle izlemeniz ve kendinizi teknolojik ve bilimsel değişmelere uyarlamanız gerekmektedir. “ dedi. 

İlçemize atanan öğretmenlere hitap etmeye devam eden Mahmut EKİNCİ, İlçemizdeki eğitimin ivmesinin yukarılara doğru tırmanması için sizler gibi genç öğretmenlerimize ihtiyacımız olduğunu ,daha öncesinde ilçemiz zorunlu hizmet kapsamında olmadığını ancak geçen şubat döneminde zorunlu hizmete alındığını  belirten Ekinci, “İlçemizin zorunlu hizmete alınmasıyla birlikte hem öğretmenlerimiz bura da kalıcı olacak hem de İlçemiz öğretmen açığı yaşamayacağından eğitimdeki  başarımız yukarılara  doğru ivme kazanacaktır. Yeni başlayan siz öğretmenlerimiz de bu bilinçle çalışırsanız öğretmen, öğrenci ,veli ve biz yöneticiler olarak hep beraber mutlu oluruz. İlçemize tekrar  hoş geldiniz diyor atamalarınızın  sizler ve öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diyerek seminer salonundan ayrıldı.     

Bu haber toplam 1890 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.