BAŞKAN ŞAHİN’DEN OKUL VE YURT MÜJDESİ

BAŞKAN ŞAHİN’DEN OKUL VE YURT MÜJDESİ

Pazartesi günü başlayan eğitim öğretim yılı için öğrencilere,öğretmenlere ve ailelere başarılar dileyen  Osmaneli Belediye Başkanı Münür...

A+A-

Pazartesi günü başlayan eğitim öğretim yılı için öğrencilere,öğretmenlere ve ailelere başarılar dileyen  Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin bazı açıklamalarda bulundu. Osmaneli'nin zorunlu hizmet alanı olduğunu belirterek ilçemize atanan öğretmenlerin en az 7 yıl ilçemizde öğretmenlik yapacağını ve ilçemizin eğitim kalitesinin büyük oranda artacağını  söyledi.eğitim alanında Osmaneli'yi yeni yatırımların beklediği ekleyen Şahin ayrıca Osmaneli'de yeni okul ve yurtların  yapılacağını ve okul binalarının değişeceğini belirtti. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin yeni eğitim öğretim yılı hakkında bir mesaj yayınladı.Eğitimde birlik ve beraberliği vurgulayan Şahin,FETÖ olayına da dikkat çekti.Osmaneli’de yapılan ve yapılacak eğitim yatırımlarını da belirten Şahin mesajında;”2016-2017 öğrenim dönemi hayırlı olsun;

 

Çocuklarımızın,gençlerimizin en kaliteli,en iyi,en üst teknolojiyi kullanabilecek,örf ve adetlerine bağlı,dini bilgilerle donatılmış,Allah ve Peygamber nedir bilen,ahlaki değerlere sahip,ailesine bağlı ve saygılı şekilde yetiştirildiği eğitim hepimizin hedefi.

Eğitim fırsat eşitliği içinde,devletin tüm fertlerine,çocuklarına,gençlerine hizmet sunduğu alan olmalı.Başarılı öğrencilerin burs,yurt ve diğer ihtiyaçları yönünden desteklenmesi ve devletine,değerlerine bağlı yöneticiler yetiştirilmesi acısından da şarttır.İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının ve gençlerinin devlet tarafından karşılıksız sahiplenilmesi ve desteklenmesi toplumda adalet ve eşitlik duygusunu geliştirecektir.

2002 den bu yana eğitime büyük yatırımlar yapıldı.Yeni okullar,modern sınıflar,spor alanları,laboratuarlar,eğitimde modern teknolojinin kullanılması,uluslararası standartlarda eğitim olanakları bu dönemde sağlandı.Ücretsiz kitap,taşımalı sistem vb. bir çok hamleler bu dönemde gerçekleştirildi.İmam Hatip ve meslek okulları üzerinde engeller bu dönemde kaldırıldı.
Başörtüsü yasağı ve herkese istediği kıyafetle eğitim yapma,dini eğitim alabilme olanağı bu dönemde sağlandı.

Eğitim alanlarının devlet tarafından yönetilmesi,öğrencilerin devlet tarafından sahiplenilmesinin ne denli önemli olduğu FETÖ ihanet şebekesinin yaptıkları sonrası ortaya cıktı.Eğitim alanı kesinlikle devletin kontrolünde ve fırsat eşitliği içinde faaliyet gösterilecek alandır.İyi niyetle başlayan cemaat faaliyetlerinin kötü niyetli kişilerce nasıl haince kullanılabileceğini gördük.Tekrarını hiç bir şekilde yaşamak istemiyoruz.

Devlet okul,yurt,dershane,kurs,kreş vb eğitim ihtiyaçlarını kendi karşılamalı ve kontrolü elinde tutmalıdır.Yoksa FETÖ olayında olduğu gibi devleti aşan örgütlenmelerle vatana ihanet edebilecek kişiler yetiştirilebilmekte ve aileler büyük çöküş ve üzüntü içine girebilmektedir.Allah beterinden korusun diyelim.Türkiye'yi Allah bir daha kendi içimizden çıkan böyle sapkın cemaatlerle,kötü niyetlilerle karşılaştırmasın.

Osmaneli de eğitimde birlik ve beraberlik içinde büyük yol kat ettik.Kısaca bu dönemde yapılan eğitim yatırımlarını özetlersek;

Pazartesi günü başlayan eğitim öğretim yılı için öğrencilere,öğretmenlere ve ailelere başarılar dileyen  Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin bazı açıklamalarda bulundu. Osmaneli'nin zorunlu hizmet alanı olduğunu belirterek ilçemize atanan öğretmenlerin en az 7 yıl ilçemizde öğretmenlik yapacağını ve ilçemizin eğitim kalitesinin büyük oranda artacağını  söyledi.eğitim alanında Osmaneli'yi yeni yatırımların beklediği ekleyen Şahin ayrıcaOsmaneli'de yeni okul ve yurtların  yapılacağını ve okul binalarının değişeceğini belirtti.Deavamı 3.Sayfada
2-Şehit Osman Er İmama hatip Orta Okulu İnşaatı hızla devam ediyor.
3-Çok Programlı Lise yatırımı Projesi tamamlandı,Osmaneli Belediyesinin tahsis ettiği 7.000 Metrekarelik alanda inşaatına başlanıyor.
4-Osmaneli de kız öğrenci yurdu yapımı yatırımı onaylandı,Projesi hazır,İhaleye çıkacak.Osmaneli ilk devlet yurduna kavuşacak.
5-Balaban İlk Okulu eski tescilli bina hariç yıkılıp yeni hazırlanmakta olan proje ile inşa edilecek.Osmaneli merkezinde yeni bir ilkokul daha kazanılmış olacak.
6-Osmaneli Çok Programlı Lisemize yeni bölümler kazanıldı ve yeni bölüm ilaveleri her yıl devam edecek.Osmaneli de sağlık,turizm,teknik vb bölümler acılıyor.
7-Okullarımıza yeni spor alanları kazandırılıyor.
Tüm bu yatırımların Osmaneli ye gerçekleşmesinde emeği gecen başta eski milli eğitim bakanımız Prof Dr Nabi Avcı olmak üzere,Milletvekilimize,İl Başkanımıza,İlçe Başkanımıza,İl Genel Meclisi Üyemize,Valimize,İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlerimize,Kaymakamımıza,Belediye Meclisi üyelerimize ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz.Allah emeği geçenlerden razı olsun.

2016-2017 Öğretim Döneminin öğrencilerimize,öğretmenlerimize,velilerimize hayırlı olsun.Allah başarılı bir öğretim dönemi nasip etsin." dedi

Bu haber toplam 2723 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.