‘‘Allah Onların Cezasını Verecektir’’

‘‘Allah Onların Cezasını Verecektir’’

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, son günlerde dini değerlerimize hakaret eden bazı siyasetçi ve sanatçılara yönelik sert açıklamalarda bulundu.

A+A-

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, son günlerde dini değerlerimize hakaret eden bazı siyasetçi ve sanatçılara yönelik sert açıklamalarda bulundu. Dinimizi hedef alan açıklamalarda bulunan kesimleri lanetleyen Münür Şahin, "Allah, onların cezasını verecektir." dedi.

Münür Şahin ‘‘Son günlerde siyasetçi ve sanatçı geçinen bazı zavallıların paylaşımlarını hayretle görüyoruz. Şüphesiz Ki Allah onların cezasını mutlaka verecektir.Peygamberler, ayetler ve dinî değerlerle alay etmenin inkâr ile eş değerde olduğunu inananlar bilir. Çünkü cehenneme atılış sebebi olarak iki şey zikredilmiştir: Biri inkâr diğeri alaydır.

“Allah size Kitapta (Kur’an’da), “Allah’ın ayetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi halde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.” (Nisa, 140; bk. En’am, 68)

Unutmamalıyızki; peygamber, Kur’an, ayetler ve dinî değerlerle alay etmek, insanlık onuru ile bağdaşmayan, geçmişten günümüze mümin olmayanların sergilediği bir davranıştır. Mümin insanlarla, (Hucurat, 11) hiçbir dinî değer ve kutsallarla alay etmediği gibi, alay edenleri de tasvip etmez, onları dost edinmez. Alaylarına karşı duyarsız kalmaz, gereken medenî tepkisini gösterir. En azından dinî değerlerle alay edilen mecliste durmaz ve onları tasvip etmez.

“Ayetlerde yüce Allah, müminlere seslenerek dinî değerleri alaya alanları dost ve sırdaş edinmemelerini, ilâhî emir ve yasaklara riayet etmek suretiyle, Allah’a karşı gelmekten sakınmalarını emretmektedir.”

Peygamber, Kur’an, ayetler ve dinî değerlerle alay etmek, insanlık onuru ile bağdaşmayan, geçmişten günümüze mümin olmayanların sergilediği bir davranıştır. Mümin insanlarla, hiçbir dinî değer ve kutsallarla alay etmediği gibi, alay edenleri de tasvip etmez, onları dost edinmez.

Günümüzde de müslümanım diyen herkes, kendilerini toplumun üzerinde gören bazı siyasetçi ve sanatçı geçinen kişilikleri bozuk zavallılara karşı duyarsız kalamaz. Bu densizlere gereken dersi ve tepkiyi en sert şekilde göstermek durumundayız.

Saygılarımla.

 

 

Bu haber toplam 564 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.