• Bilecik5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OSMANELİ’DE YETERLİ POLİS VAR MI ?
23 Eylül 2017 Cumartesi 12:12

OSMANELİ’DE YETERLİ POLİS VAR MI ?

Son yıllarda Ülke genelinde artış gösterdiği gibi, Osmaneli ilçesinde de her geçen gün üretimi ve kullanımı yaygınlaşan uyuşturucu maddelerin önüne geçilemiyor. Osmaneli ilçesinde polis ve jandarma ekiplerinin her asayiş uygulamasında en az iki veya üç kişi uyuşturucudan gözaltına alınıyor. Emniyet yetkililerinin uyuşturucu konusunda yapmış oldukları mücadele takdire şayan olmasına rağmen, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında emniyet teşkilatında yaşanan ihraçlar nedeniyle polis memuru sayısının azalması, uyuşturucu madde ile mücadeleyi zaman zaman yavaşlatmaktadır. 
Bugün itibariyle Osmaneli Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çok az sayıda polis memuru kalmıştır. Osmaneli 15 Bin nüfusu ile çok ta küçük sayılmayacak bir ilçedir. Emniyet mensuplarımız sayılarının yetersiz olmasına rağmen, her türlü asayiş ve uyuşturucu ile mücadeleyi eksiksiz yapmaya çalışmaktadırlar. Aynı durum Jandarma teşkilatı için de geçerlidir. Mülki ve siyasi yetkililerin Osmaneli ilçesinde Emniyet Müdürlüğü bünyesine takviye yaptırmaları şarttır. Özellikle uyuşturucu ile mücadelenin daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için, yeterli sayıda emniyet personeline ihtiyaç vardır. Az sayılarına rağmen gece gündüz demeden Osmaneli’nin asayişini sağlayan, uyuşturucu konusunda üreticilere, satıcılara ve kullanıcılara göz açtırmayan Osmaneli emniyet mensuplarının daha iyi çalışma şartlarına kavuşturulması gerekmektedir. Okulların açıldığı şu dönemde, çocukları uyuşturucu belasından uzak tutmak, okulların önlerinde ve sokaklarda gerekli tedbirleri almak için yeterli sayıda emniyet mensubuna ihtiyaç vardır. Osmaneli ilçesinde de yeterli sayıya ulaşılması için başta Bilecik Milletvekilleri olmak üzere Bilecik Valisinin ve Osmaneli Kaymakamının gerekli çalışmaları yapmalarının elzem olduğu vatandaşlar tarafından da dile getirilmektedir. 

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
YORUMLAR
Polis değil yasalar yetersiz.
kim olduğu önemli değil
Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakma saçmalığı devam ettiği sürece suç artarak devam eder. Polis sayısı %500 de arttırılsa hiç bir şey olmaz, Polis ne yapsın tutukladığı suçlu sürekli ADALET (!) tarafından serbest bırakılırsa?
27 Eylül 2017 Çarşamba 11:22
212.175.213.64
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim