• Bilecik15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HEM TEHLİKE, HEM GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ
17 Kasım 2016 Perşembe 23:04

HEM TEHLİKE, HEM GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ

Osmaneli’de mahalle aralarına ve boş arsalara terk edilmiş hurda araçlar, hem tehlike saçıyor, hem de görüntü kirliliğine neden oluyor. 
Hurda şeklinde yol kenarlarına ve boş arsalara terk edilen araçlar, özellikle çocuklar yönünden tehlike saçıyor. Hurda araçların içine girerek oyun oynayan çocukların bu araçlardan düşme ve araçlar içerisinde sıkışma tehlikesi bulunuyor. Yanma tehlikesi de bulunan bu hurda araçların mahallelerde tehlike arz ettiğini belirten vatandaşlarımız, özellikle kaldırımlara terk edilmiş araçlar yüzünden kaldırımlardan yürünemediğini belirterek, “Osmaneli Belediyesi yetkilileri bu araçları bulundukları yerlerden kaldırsınlar. Hurda haline gelmiş olan araçların camları kırılmış, bazı metal yerleri paslanmış vaziyette duruyorlar. Çocuklarımız bunların içerinse girerek oyun oynuyorlar, Allah korusun cam veya metal kesiği olabilir, çocuklar bu araçları yakabilirler. Ayrıca görüntü kirliliğine ne de sebep olmaktadırlar. Belediye yetkililerimize sesleniyoruz. Bu araçları bulundukları yerlerden kaldırsınlar. Sağ olsun Belediyemiz Cadde ve sokaklarımızı çok güzel bir şekilde yaptı. Parke taş ile döşedi. Güzel hale gelen cadde ve sokaklarımıza ve mahallerimizde ki bu görüntü çirkinlikleriniz istemiyoruz” dediler. 
Yine vatandaşlarımızın önemli şikâyetlerinden biri de mahallelerde ki boş arsalara atılan çöpler. Özellikle Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan boş arsaların çöplük haline geldiği, bu arsaların temizlenmesini isteyen vatandaşlar, “Gelişen ve büyüyen Osmaneli’mize bu görüntüler yakışmıyor. Belediyeden ricamız buraların temizlenmesi fakat vatandaşlarımızın da bu konularda daha duyarlı olmaları gerekiyor. Her yerde çöp konteynırları varken, çöplerini boş arsalara atmaları yakışık almıyor” dediler

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim