• Bilecik20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FABRİKA SAHİBİNİN KIZI BELEDİYEYE İŞÇİ OLARAK MI ALINDI?
24 Ağustos 2017 Perşembe 12:57

FABRİKA SAHİBİNİN KIZI BELEDİYEYE İŞÇİ OLARAK MI ALINDI?

OSMANELİ İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ORHAN UĞUR BASIN AÇIKLAMASI“FABRİKA SAHİBİNİN KIZI BELEDİYEYE İŞÇİ OLARAK MI ALINDI?”

Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Orhan img_6569-002.jpgUğur, Gazetemize yazılı bir açıklama gönderdi. Gönderilen açıklamada İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Uğur, 2014 yerel seçimlerinde Osmaneli’li seçmenlerin kendisine muhalefet görevi verdiğini, yaklaşık üç yıldan beri de bu görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını belirtti. Yapılan bütün hizmetlere teşekkür ettiğini, İl Genel Meclisi üyesi olarak Osmaneli’ye çakılacak her çiviye destek olmaya çalıştığını belirten Orhan Uğur, Osmaneli Belediyesinde yapılan yanlışlıklara değindi. Orhan Uğur açıklamasında; “Amacımız kuru kuruya siyaset etmek değildir. İl Genel Meclisi üyesi olarak tek amacım, başta Osmaneli ilçem olmak üzere, ilimize ve ülkeme hizmet etmektir. Her kim veya hangi kurum olursa olsun, yapılan hizmetlere katkı sunmak ve desteklemektir. Osmaneli Belediyemiz, seçildiği ilk günden buyana Osmaneli ilçemize çeşitli hizmetleri yapmış, siz değerli hemşerilerimin kullanımına sunmuştur. Başta Belediye Başkanı Münür Şahin olmak üzere, hizmetlerde emeği geçen tüm belediye seçilmişlerine ve atanmışlarına teşekkür ediyor, Allah Razı olsun diyorum. Fakat yapılan bazı yanlışlıkları da gündeme getirmemiz, bu yanlışlıklardan arkadaşlarımızın bir an önce sıyrılmasını temin etmemiz için, gerekli uyarıları da yapmakta fayda görüyorum. Osmaneli Belediyesi her yıl İŞKUR aracılığıyla belediyede geçici işçi statüsüyle Osmanelili hemşerilerimize iş vermektedir. Hemşerilerimize iş verirken, dikkat edilmesi gereken hususların başında, parti ve siyasi görüş ayırt etmeksizin işe ihtiyacı olanları alması gereken Belediyemizin, Osmaneli’de faaliyet gösteren bir Fabrikanın sahibinin kızını da işe almasını doğrusu anlayabilmiş değilim. Sosyal belediyecilik anlayışından dem vuran bazı arkadaşlarımızın, işe daha çok ihtiyacı olanları alması gerekirken, yılın 10 ayında da olsa evine ekmek götürmesi için çalışmaya ve işe muhtaç insanlar varken, bir fabrika sahibinin kızının Osmaneli Belediyesinde çalışmasını, ihtiyaç sahipleri sokaklarda işsiz gezerken, fabrika sahibinin kızının lüks bir arabayla geçici işçi olarak belediyeye işe gidip gelmesini sizlerin takdirine bırakıyorum. Osmaneli Belediyesinde şu anda geçici ve kadrolu işçi sayısı kaç tanedir. Çalıştırılan işçi sayısında fazlalık var mıdır? Yok mudur? Bu soruların cevaplanması gerekmektedir. Osmaneli’ye yapılacak olan hizmetlerin paraları, işe aldıkları, bazı üst düzey yöneticilerin köylülerine ve yandaşlara mı verilmektedir? Osmaneli Belediye Başkanımız Münür Şahin’in bu sorulara cevap vereceğini umar, kamuoyuna saygılarımı sunarım” dedi.

Bu haber toplam 3399 defa okunmuştur
YORUMLAR
Gerçekleri gören
1 kişinin hakkını savunalım derken 60 kişiyi mağdur etmeye çalışan zihniyet sor bakalım proje yaparak ilçesine 6o kişinin evine sıcak ekmek götüren ilimizde kaç Belediye var. Takdir etmeniz yerine elestirmeniz ya sizin cahilliginizden kaynaklanıyor yada birilerinin sizleri kullanıldığı ortaya çıkıyor. Size tavsiyem ilçemiz için yapılan bu kadar güzel çalışmaları takdir edin destek olun hazm edemiyorsanız da bari çamur atmayın sessiz kalın.
26 Ağustos 2017 14:31
176.55.63.100
Sanat
Fabrika sahibinin kızına kadar belediyede diğer çalışanlar nasıl işe girmiş mezuniyerleri nedir kpss den kaç almışlar kaç kişi başvurmuşta onlar kazanmış onları açıklasınlar önce!!!
26 Ağustos 2017 10:23
212.253.111.247
...
Mhp dönemini de gördük belediye Mhpli dolmuştu yapılan bir kapalı pazarı Allah razı olsun. Kimsenin ekmeğiyle oynamadık şuan gerçekleşen projeleri yerinde gelip görüyorsun bazıları mana buluyor orası yamuk burası eksik ama eve gittiklerinde ne projeymişti diye düşünmekten uyuyamıyorlar Münür Başkan tek amacı Osmaneliye hizmet etmek ve Osmaneliyi geliştirmektir. İşçi ya da kadrolu çıkarmak kolay isteseydiler mhpli chpli bırakmazlardı ama vicdan var vicdan
25 Ağustos 2017 11:54
176.55.50.119
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim