T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2018/52 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2018/52 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİİCRA DAİRESİ2018/52 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A+A-
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz köy sınırı içinde, köy meydanına 150 m. uzaklıkta, yola cepheli, yapı yapılmaya müsait eğimli bir topoğrafik yapıya sahip ve elektrik, su hizmetlerinden yararlanmaktadır. Keşif tarihinde taşınmaz üzerinde iki katlı kerpiç dolgulu kullanılmayan ahşap ev, tek katlı 2 tane yığma kerpiç samanlık bulunmaktadır. Ev 2 katlı kerpiç duvarlı, ahşap doğramalı, ahşap döşemeli, çatı çökmelerinin başladığı, sıva ve duvar malzemesi kaybı, pencere kanatlarının eksik olan ahşap binadır. Evin zemin katı 85,70 m2, 1.katı 89,70 m2 olup evin toplam alanı 175,40 m2’dir. Kerpiç duvarlı, ahşap çatılı, ahşap doğramalı, su almaması nedeniyle naylon malzeme ile kapatılmış samanlığı alana 55,09 m2’dir. Diğer duvarları kerpiç ve taş malzemeyle örülen, ahşap çatılı, ahşap doğramalı olan samanlığın alanı 49,73 m2’dir. Taşınmaz tapuda Ahşap iki katlı ev, ahşap samanlık ve bahçesi vasfı ile kayıtlıdır.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 104 Ada, 55 Parsel, Boyunkaya Köy, Köyiçi Mevkii
Yüzölçümü : 738,84 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok 
Kıymeti : 60.756,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur
1. Satış Günü : 11/02/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 08/03/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (OSMANELİ BELEDİYE 
BAŞKANLIĞI BİNA KARŞISI) 
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Parselin etrafında tarım parselleri olduğu, doğusundaki Adliye köyü yerleşim merkezine 2,2 km güneyindeki Hisarcık Köyü yerleşim merkezine 2,3 km mesafede olduğu, toprak yapısı incelendiğinde killi tınlı yapıda, meyilsiz ve sulanabilir bir tarım arazisi olduğu tespit edilmiş olup, parselin keşif esnasında üzerinde herhangi bir yetiştiricilik yapılmadığı tespit edilmiştir.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 101 Ada, 54 Parsel, Hisarcık Köy, Susam Tepe Mevkii
Yüzölçümü : 4.788,98 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok 
Kıymeti : 33.522,86 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 
1. Satış Günü : 11/02/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 08/03/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ(OSMANELİ BELEDİYE 
BİNA KARŞISI) 
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.        (BN 86)
Bu haber toplam 5006 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.