T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2017/137 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2017/137 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİİCRA DAİRESİ2017/137 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-
T.C. OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2017/137 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 104 Ada, 3 Parsel, ÇERKEŞLİ Mahalle/Köy, OVA Mevkii, Parselin etrafında tarım parselleri olduğu, güneyinde Çerkeşle Köyü yerleşim merkezine 1,3 km mesafede bulunduğu, güneye doğru % 2-3 meyilli olduğu, toprak yapısı incelendiğinde killi tınlı hafif taşlı yapıda, sulanabilir bir tarım arazisi olduğu tespit edilmiş ve parselin tamamı üzerinde 18-20 yaşlarında ekonomik ömrünün sonuna gelmiş kapama şeftali bahçesi olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 104 Ada, 3 Parsel, Çerkeşli Köyü. Ova mevkii
Yüzölçümü : 5.692 m2
Arsa Payı : Belediye Mücavin alan dışında kalmaktadır
İmar Durumu : Yok 
Kıymeti : 113.840,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında
1. Satış Günü : 30/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (OSMANELİ BELEDİYE KARŞISI) -
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 104 Ada, 7 Parsel, ÇERKEŞLİ Mahalle/Köy, OVA Mevkii, Parselin etrafında tarım parselleri olduğu, güneyinde Çerkeşle Köyü yerleşim merkezine 1,3 km mesafede bulunduğu, güneye doğru % 2-3 meyilli olduğu, toprak yapısı incelendiğinde killi tınlı hafif taşlı yapıda, sulanabilir bir tarım arazisi olduğu tespit edilmiş ve parselin tamamı üzerinde 8-9 yaşlarındakapama şeftali bahçesi olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 104 Ada, 7 Parsel, Çerkeşli Köyü. Ova mevkii
Yüzölçümü : 4.993 m2
Arsa Payı : Belediye Mücavin alan dışında kalmaktadır
İmar Durumu : Yok 
Kıymeti : 124.825,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında 
1. Satış Günü : 30/04/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 28/05/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ(OSMANELİ BELEDİYE KARŞISI) -
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/137 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur  (BN:13)
Bu haber toplam 811 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.