OSMANELİ TURİZMİ İSTİŞARE EDİLDİ

OSMANELİ TURİZMİ İSTİŞARE EDİLDİ

Osmaneli Belediyesi, Osmaneli Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İşkur, Kosgeb, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında...

A+A-

Osmaneli Belediyesi, Osmaneli Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İşkur, Kosgeb, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında yürütülen, Osmaneli’nin Turizmde geleceğini belirleyecek olan “Mutlu İnsan-Mutlu Esnaf-Mutlu Turist projesi kapsamında Esnaflar ile istişare toplantısı düzenlendi.

osmaneli-turizmi-istisare-edildi-(2).jpg

Osmaneli Belediyesi Necla Hanım Konağında düzenlenen toplantıya, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Pof. Dr. İsa İpçioğlu, İşkur Bilecik İl Müdürü Ayhan Tozan, Osmaneli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydın Yıldız, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Erdem, Osmaneli Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, Osmaneli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Abdullah Tetik ve esnaflar katıldılar.

osmaneli-turizmi-istisare-edildi-(3).jpg

21 -22 Ekim tarihlerinde Beypazarı-Göynük-Taraklı gezilerine katılan Osmanelili esnafların görüş ve düşüncelerini almak, Osmaneli’de Turizm konusunda atılacak adımlar konusunda istişarelerde bulunmak üzere düzenlenen toplantı verimli geçti.

23550991_1945343352348865_5046142324346826016_o.jpg

Toplantının başkanlığını yapan Prof. Dr. İsa İpçioğlu açılış konuşmasında, “Turizm Osmaneli’nin gelişmesi ve büyümesi için önemli bir etkendir. Bu etkeni daha faal hale getirmek için bu ve bunun gibi toplantıları yapıyoruz, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Beypazarı, Göynük ve Taraklı gezilerimizde gördüklerimizi, onların oralarda neler yaptıklarını ve bizlerin buralarda neler yapmamız gerektiğini hep birlikte değerlendirerek, Turizm konusunda birlik ve beraberlik içerisinde atacağımız adımların programlarını yapacağız. Turizm ile gelişmek, büyümek sabır isteyen bir iştir. Sağlam adımlar atarak, sağlam temeller üzerinde oluşturacağımız proje inanıyorum ki Osmaneli’ye çok şeyler katacaktır” dedi.

osmaneli-turizmi-istisare-edildi-(5).jpg

Daha sonra Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin söz aldı. Başkan Şahin konuşmasında, “Bildiğiniz gibi Osmaneli’de turizm konusunda büyük adımlar atmaya başladık. Bu konuda bizlere her zaman destek olan başta Osmaneli Esnaf ve sanatkârlarımıza, İşkur İl Müdürlüğümüze, Kosgeb’e, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemize ve İstanbul Ticaret üniversitemize teşekkür ediyorum. Turizm projemizin gelişmesi ve büyümesi için gece gündüz demeden çalışan, mesai harcayan Belediye personelimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bildiğiniz gibi Turizm konusundaki çalışmalarımızı başlattık. Tarihi çarşımızı yeniliyoruz. Gerekli finans kaynaklarımızı temin ederek, tarihi çarşıya yeniden hayat vereceğiz. Kilisenin ihalesi Bakanlık tarafından yapıldı. Bizlerin Beypazarı’ndan, Göynük’ten ve Taraklı’dan hiçbir eksiğimiz yok hatta fazlamız vardır. Bunları çok iyi değerlendirerek Osmaneli’nin geleceğini yeniden şekillendirmek istiyoruz. Tabi bunları da el birliği içerisinde başaracağız. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

osmaneli-turizmi-istisare-edildi-(1).jpg

Osmaneli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydın Yıldız’da yaptığı konuşmada, “Öncelikle Osmaneli ilçemizde böyle bir proje üzerinde yoğunlaşan başta Belediye Başkanımız Münür Şahin’e, Abdullah Tetik’e, İsa hocamız ve İşkur Müdürümüze ve bu işte bizde varız diyen esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Osmaneli’de Turizm işi el birliliği içerisinde yapılacak bir şeydir. Ben esnaf arkadaşlarımızın gözlerinde bunu gördüm. Bizlerin Beypazarı, Göynük ve Taraklı esnaflarından fazlası vardır. Yalnız bu işin çok daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için eğitim şarttır. Allah’ın izni ile hep birlikte Osmaneli bu işi başaracak güçtedir” dedi. 

 İşkur İl Müdürü Ayhan Tozan ve Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Erdem’in konuşmalarından sonra Beypazarı, Göynük ve Taraklı gezilerine katılan esnaflarımız söz alarak Osmaneli Turizmi ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktardılar. Bu görüş ve dünceler çerçevesinde oluşturulacak olan rapor, bir sonraki toplantıda gündeme getirilerek, çalışmaların bir çizgiye oturtulması ve bu çizgi üzerinde yürütülmesinin sağlanması konusunda hem fikir olundu.  

Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.