KİMİN SEÇİLİP SEÇİLMEYECEĞİNE HALK KARAR VERİR

KİMİN SEÇİLİP SEÇİLMEYECEĞİNE HALK KARAR VERİR

Osmaneli İl Genel Meclisi üyesi Orhan Uğur’un geçtiğimiz hafta gazetemize yapmış olduğu “Verdiğiniz Sözler Ne Oldu Başkan” başlıklı açıklamasına,...

A+A-

Osmaneli İl Genel Meclisi üyesi Orhan Uğur’un geçtiğimiz hafta gazetemize yapmış olduğu “Verdiğiniz Sözler Ne Oldu Başkan” başlıklı açıklamasına, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’den uzun süre cevap niteliğinde açıklama gelmemişti. 

 Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, 20 Temmuz 2017 tarihinde İHA Muhabiri Zuhal Zengin’e yapmış olduğu açıklamada, Osmaneli İl Genel Meclisi üyesi Orhan Uğur’a üstü kapalı da olsa göndermelerde bulunarak, cevap vermiş oldu. Başkan Şahin Orhan Uğur’a cevap niteliğinde İHA’ ya yaptığı açıklamada, “Osmaneli için laf değil, proje üretip uyguluyoruz. Kendi alanında çakılı çivi bırakmadan göreve veda edecekleri Osmaneli’liler attığı iftiralar ve yalanlarla hatırlayacak. İsmimiz üzerinden prim yapmak isteyen ve Osmaneli de her partiden meclis üyeleri olarak birlik ve beraberlik içindeki hareketlerimizden rahatsız olanlara cevap bile vermeye değmez. Onları ancak Allah'a havale ediyoruz. Onlar yalan iddialarının ortaya çıkmasından yüzleri kızarmayacak kadar siyasette seviyeyi düşürmek isteyenlerdir. Onlara uymak bizim kalitemize ve kariyerimize yakışmaz. Seçimlere 20 ay kaldı. Osmaneli halkının karşısında alnımız ak, yüzümüzde verdiğimiz hizmetlerin mutluluğu ile çıkacağız. İftiracılar ve ismimin üzerinden gündem oluşturmak isteyenler ise seçildiği partinin liderine ihanet etmiş olarak mahcup bir şekilde tarihe gömülecek. Bizler ise, tüm partilerimizin belediye meclis üyeleri olarak 5 yılda gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin gururunu yaşayacağız” demişti. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in bu açıklaması gazetemizin 24 Temmuz 2017 Pazartesi günkü sayısında yer almıştı. Başkanın açıklamaları karşısında Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Uğur gazetemize yazılı bir açıklama gönderdi. Açıklamalarında hiç kimseye iftira atmadığını, sadece siyasi Ahlak kuralları çerçevesinde muhalefette yer alan bir siyasetçi olarak soru sorduğunu fakat sorularına cevap alamadığını belirterek, “Siyasette kimin seçilip, kimin gideceğine Türk Seçmeni karar verir. Sayın Başkan açıklamasında “Göreve veda edecekleri Osmaneli’liler attığı iftira ve yalanlarla hatırlayacaklar” derken, Türk seçmenini bir kenara koyarak, bundan sonra seçilecekleri kendisinin mi belirleyeceğini zannetmektedir” dedi. 

Orhan Uğur gazetemize yapmış olduğu yazılı açıklamasında, 
“Değerli Osmaneli’li hemşehrilerim. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Osmaneli ilçemizde MHP listesinden Siz değerli seçmenlerden 4300 Oy alarak İl Genel Meclisi üyesi seçildim. 3 yıl, 3 ay 25 gündür de İl Genel Meclisi üyesi olarak sizlerden aldığım yetki ile Bilecik İl Genel Meclisinde görev yapmaktayım. Kendisiyle aynı meclis çatısı altında görev yapmaktan gurur duyduğum Osmaneli Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Hakan Özkan ile birlikte Osmaneli’mize birçok yatırımlar ve hizmetler getirdik. Sayın Belediye Başkanının “Kendi alanlarında çakılı çivi bırakmadan göreve veda edecekleri” derken İl Genel Meclisi üyesi olarak beni kast ettiğini fakat benimle birlikte Osmaneli’ye hizmet eden, hizmet getiren, çivi çakan kendi partisinin üyesi Hakan Özkan’ı da bu kategoriye dâhil edip etmediğini merak etmekteyim. Öyle ya bütün hizmetleri Sayın Belediye Başkanı yapmışsa, İl Genel Meclisinden Osmaneli’ye bir çivi çakılmamışsa, Ak Parti Osmaneli İl Genel Meclisi de benimle birlikte başkanın gözünde çivi çakmayan olarak değerlendirilmektedir. 
Değerli Hemşehrilerim.
30 Mart 2014 tarihinden itibaren İl Genel Meclisi üyeleri olarak Osmaneli’ye Çaktığımız çiviler;  
-Köylerin altyapı çalışmalarında, içme suyu bakım onarımları ve isale hatlarının değişimleri,
-Günüören köyü, Medetli Köyü, Sarıyazı Köyü, Kazancı Köyü, Orhaniye Köyü, Adliye Köyü, Dereyörük Köyü, Bereket Köyü, Selçik Köyü, Ağlan Köyü ve Avdan köylerinin içme sularının bakım onarımları ve isale hatlarının değişimleri yapılarak bitirildi.
-Büyükyenice Köyü, Orhaniye Köyü, Akçapınar Köyü ve Medetli Köylerinin içme suyu sondajları yapıldı.
-Yaklaşık 20 köyümüze yaklaşık 50 Bin Metre Kare Parke taşı verildi.
-Selçik Köyümüzün yıllardır yapılmayan ilçe bağlantı yolu sıcak asfalt yapılarak bitirildi.
-Soğucakpınar Köyü ile Kaşıkçı Mahallesi arasındaki yolun sıcak asfalt yapılması, Gaziler, Çerkeşli, Beşevler ve Ağlan köylerimizin köy içi yolları sıcak asfalt ile kaplandı. Yine Büyükyenice ve Kızılöz Köylerimizin bir ve ikinci kat asfaltları yapıldı. 
-Selimiye köyü Elektrikli Tarımsal Sulama projemiz yapılarak bitirildi ve köylülerimizin kullanımına sunuldu.
-Sarıyazı köyümüzde tarımsal sulama havuzu inşa edilerek tamamlandı ve kullanıma açıldı. 
-Akçapınar köyünde yapılan HİS Göleti projesi tamamlanarak kullanıma sunuldu.
-Soğucakpınar ve Medetli köylerimizde çiftçilerimizin kullanımına sunulmak üzere kapalı hal alanları oluşturuldu.
-Yaklaşık 15 köyümüze çocuk oyun gurupları alınarak köylere kuruldu.
-Yaklaşık 15 köyümüzde köy konaklarının tadilatları yapılarak kullanılacak hale getirildi. 
-Avdan köyümüze kapalı alan hal alanı projemiz çok yakın bir zamanda başlayacak.
-Beşevler köyümüzün köy konağının temeli atıldı.
-Boyunkaya köyümüzün sosyal hizmet salonu projesinin ödeneği çıkartıldı yakın bir zamanda başlayacak.
-Soğucakpınar köyümüzün 16 Milyon Liralık Tarımsal Sulama projesi başlatıldı, yapımı devam ediyor.
-12 köyümüzün Tarımsal Sulamada kullandığı Çerkeşli Göleti, kapalı kanal sistemine geçiş projesi DSİ’ bölge müdürlüğüne devredilerek yaptırılması sağlanıyor. 
-Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) kanalına İl Genel Meclisinden 5 Milyon TL aktarım sağlanmış ve Osmaneli’nin köylerine bu para ile hizmet götürülmüş ve götürülmeye devam edilmektedir. 
-Medetli yol ayrımından Soğucakpınar Kaşıkçı Mahallesine kadar olan gurup köy yolu sıcak asfalt ihalesi yapıldı.-
-Düzmeşe, Çiftlik, Avdan gurup köy yolu ve Beşevler, Sarıyazı ve Ağlan gurup köy yolu, Balçıkhisar ve Medetli köy yollarımızda yatırım programımıza aldırılmış olup en kısa zamanda bitirilecektir. 
Sayın Belediye Başkanı, yukarıda Saymış Olduğum hizmetleri İl Genel Meclisinde 3 yıl boyunca Ak Parti Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Hakan Özkan ile birlikte gerçekleştirdik. Bu hizmetleri gerçekleştirirken, gerek yerel medyada, gerek sosyal medyada sayfa sayfa reklama ihtiyaç da duymadık. Hiç kimsenin ismi üzerinden pirim yapmaya da ihtiyacımız yoktur. Allah’a şükürler olsun ki, bugüne kadar ne iş yaptıksa, nerelere geldikse kendi ismimizle yaptık ve ismimizle bir yerlere geldik. Kimsenin ismine de ihtiyacımız yoktur. Bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı gerek yerel medyada, gerekse sosyal medyada birilerine teşekkür ederken, Muhalefet belediye meclis üyelerinin isimlerini bugüne kadar göremedik. Sadece Ak Parti Milletvekili, Ak Parti İl Başkanı, Ak Parti İlçe Başkanı ve Ak Parti Belediye Meclis üyelerine teşekkür ederken, ismini dahi anmadığınız muhalefet ilçe belediye meclis üyeleri ile gerçekten birlik ve beraberlik içinde olduğunuzu mu düşünüyorsunuz. Yoksa birlik ve beraberliğin Bayramdan Bayrama muhalefet belediye meclis üyelerinin de resimlerinin olduğu Bilboard’larla mı olduğunu sanıyorsunuz?
Sayın Başkan, 7 Haziran seçimleri ve 16 Nisan Referandumu sırasında ve sonrasında MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Ak Parti’ye vermiş olduğu desteklerden dolayı, MHP Genel Başkanına MHP’lilerden daha çok sahip çıkar hale gelmiştir. Benim Parti Liderime ihanet ettiğimi ima etmektedir. Ben Demokrasiye inanmış, parti içi Demokrasiyi benimsemiş bir siyasetçi olarak, partim içerisinde Demokratik haklarımı kullanarak, bir başka Genel Başkan adayından yana takdirimi kullanmışım. Demokratik bir yaklaşım olan bu tavrımı ihanet olarak değerlendiren sayın başkan, herhalde kendi partisi ile MHP’yi karıştırmaktadır. Biz kendi partimiz haricinde hiçbir partinin iç işlerine karışma ve partililerin yapmış olduğu hareketleri değerlendirme gibi bir tutumumuz olmadı, olamaz. Bu ne siyasi ahlaka, ne de Demokrasi kurallarına uymaz. 
Değerli Osmaneli Hemşehrilerim.
Her rejimde İktidar vardır, bir tek Demokrasi rejiminde muhalefet vardır. Siz değerli hemşehrilerimin bana vermiş olduğunuz muhalefet hakkımı kullanarak, hiçbir şahsa ve makama hakaret etmeden, sadece hizmetlerin neden geciktiği konusunda soru sordum. Bu soruları da siz değerli hemşehrilerim adına sordum. Hizmetlerin neden geciktiği konusunda makul cevaplar yerine, üstü kapalı da olsa şahsımı hedef alan açıklamalar ile karşılaştım. Sayın Başkan keşke üstü kapalı ima edeceğine, adımı zikrederek açıklama yapsaydı. Ben şahsım olarak, Sayın Belediye Başkanının bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerine teşekkür ediyorum. Seçim öncesi vermiş olduğu hizmet sözlerini de yerine getirmesini diliyor, siz değerli hemşerilerime ve Osmaneli Kamuoyuna Saygılarımı sunuyorum” dedi. 

Bu haber toplam 2671 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum