KADIN ÇİFTÇİLERDEN VALİ ELBAN'A ZİYARET

KADIN ÇİFTÇİLERDEN VALİ ELBAN'A ZİYARET

Bilecik merkeze bağlı Yeniköy'de çiftçilik yapan kadınlar Vali Süleyman Elban'ı ziyaret etti.Vali Elban, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı...

A+A-

Bilecik merkeze bağlı Yeniköy'de çiftçilik yapan kadınlar Vali Süleyman Elban'ı ziyaret etti.
Vali Elban, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, İl Dernekler Müdürü Cemal Kaya ile Yeniköy'de çiftçilik yapan kadınları kabulünde, üreten kadın çiftçileri her zaman destekleyeceklerini belirterek, kadın girişimciliğine örnek olacak bir çalışma başlattıkları için tebrik etti.,

Vali Elban,  kendisine sağlanan her türlü imkandan yararlanan çiftçi kadınların, bir ana olarak kültürlü ve sağlıklı nesiller yetiştirme görevini yerine getirmenin yanı sıra üretimde de önemli vazifeler yaptığını ifade ederek ''Bilecik'te önemli bir sektör olan tarım alanında da, kadın çiftçilerimiz gizli kahramanlardır. Tarım, ilimizde kırsal alanda kadın emeğinin en fazla katıldığı iş sahasıdır. Yeniköylü kadınlarımız tarafından kurulacak dernekle birlikte hem kadın girişimciliğini teşvik etmiş olacaklar, hem de yöresel ürünlerinin tanıtımını ve pazarlamasını yapacaklar. Kırsal kesimde yaşayan kadınlarımızın sosyal ve ekonomik statüsünün daha da yükseltilmesi, tarımsal kalkınma içindeki rollerinin daha da artırılması ve buna bağlı olarak sosyo-ekonomik bakımdan daha güçlü hale gelmeleri için her türlü desteği vereceğiz.''dedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yıldız da Yeniköylü kadın çiftçilerin çalışkan ve üretken olduklarını anlatarak, kurulacak dernekle birlikte güzel işler başaracaklarına inandığını söyledi. Kadın çiftçilerle ilgili yapılan eğitim, yayım faaliyetleri, fuar gezileri ve Cumhurbaşkanımızı ziyaret gibi çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Bilecik ilimize özel yöresel ürünlerin üretimi tanıtımı ve pazarlaması konusunda sivil toplum örgütlerinin önemine dikkat çeken Yıldız, derneğin kurulum çalışmalarına destek olacağını belirten Vali Elban’a teşekkürlerini iletti.
Kadın çiftçiler desteklerinden dolayı Vali Elban’a teşekkür etti ve kendi ürettikleri ürünleri tanıttılar. İl Dernekler Müdürü Kaya’da ''Bilecik Kayıboyu Üreten Kadınlar'' Derneği olarak kurulması planlanan dernek için gerekli çalışmaları başlattıklarını bildirdi.

 

Bu haber toplam 1553 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.