GÜROL YER GÜVEN TAZELEDİ

GÜROL YER GÜVEN TAZELEDİ

Merkezi Eskişehir de olan ve Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Yurt Kur İl Müdürlüklerinin bağlı olduğu...

A+A-

Merkezi Eskişehir de olan ve Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Yurt Kur İl Müdürlüklerinin bağlı olduğu Türk Eğitim- Sen Eskişehir-Bilecik 2 No’lu Üniversite Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

 Tek liste ile gidilen Genel Kurulda mevcut Başkan Gürol Yer güven tazeledi.

gurol-yer-guven-tazeledi-(2).jpg

Türkiye Kamu- Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Eskişehir-Bilecik 2 No’lu Üniversite Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Eğitim Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen Genel Kurulda Divan Başkanlığını Türk Yerel Hizmet-Sen Eskişehir, Bilecik, Sakarya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uygun, katip üyeliklerini ise Türk Tarım Orman-Sen Eskişehir, Kütahya Şube Başkanı Hüsnü Tuncer, Türk Diyanet Vakıf-Sen Eskişehir, Bilecik Şube Başkanı Hüseyin Poyraz ve Türk Yerel Hizmet-Sen Üyesi Ergün Çakıcıer üstlendi.

gurol-yer-guven-tazeledi-(1).jpg

DELEGELER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Toplantıda faaliyet raporu ve denetim kurulu raporları okunarak oybirliği ile kabul edildi. Delegelerin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul toplantısında, ayrıca Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un mesajına da yer verildi. 

Türk Eğitim-Sen Eskişehir-Bilecik 2 No’lu Üniversite Şubesi Başkanı Gürol Yer ve yönetimi güven tazeleyerek dört yıl süreyle Şube adına çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

gurol-yer-guven-tazeledi-(3).jpg

“TAVİZ VERMEDİK, BAYRAĞI HİÇ DÜŞÜRMEDİK”

Şube Başkanı Gürol Yer, toplantıda yaptığı konuşmada, bundan dört yıl önce arkadaşları ile birlikte çıktığı meşakkatli yolda büyük bir mesafe kat ettiklerini belirterek, çok çalıştıklarını ifade etti. Taviz vermediklerini ve bayrağı hiç düşürmediklerini söyleyen Yer, “Bugün bu saatte, bu kürsüde, bu gönül huzuruyla sizlere hitap ediyorum. Geçmiş süreçte kalbini kırdığımız, birazcık da olsa üzülmesine sebep olduğumuz insanlarımız varsa lütfen haklarını helal etsin. Biz üzerimize aldığımız emaneti, samimiyetimizi ve imanımızı da katarak bugünlere getirmenin çabasını gösterdik.  Diyerek. 

gurol-yer-guven-tazeledi-(4).jpg

“HİÇ GERİ ADIM ATMADIK, HİÇ TAVİZ VERMEDİK”

Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullara sendikacılık yapmanın zorluklarına da değinen Yer, “Sendikacılık çok farklı bir olgu. Bazen gittiğimiz işyerlerinde bize öyle şeyler anlatılıyor ki, söylenenlere ben bile şaşırıyorum. ‘Bu sendikacılık değilmiş’ diye. Ama işin aslı hiç öyle değil. 

657 Sayılı Devlet Memurları Yasası’na hitap eden memur sendikacılığı çok farklı bir formatta.

 Tamamen özveri gerektiren, samimiyet gerektiren zor bir iş.

 Son 15-16 yıllık dönemde zor bir süreçten geçiyoruz, zor bir sendikacılık yapıyoruz. Ama ona rağmen Türkiye Kamu-Sen çatısı altında Türk Eğitim-Sen mensupları olarak özellikle üniversitelerde ve Kredi Yurtlar Kurumu’nda biz hiç geri adım atmadık, hiç taviz vermedik.

 Bayrağı yere düşürmedik” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİMDE BİLECİKTEN İKİ İSİM VAR.

Şube yönetim Kuruluna kurulduğu 2010 yılından bugüne ilk defa Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden 1 asil 1 yedek yönetim kurulu üyesi girmeye hak kazandı.

Geçmiş dönem üniversite baştemsilciliği görevini başarıyla yürüten Uzman Gökhan Poyraz asil yönetim kurulu üyesi olurken, Osmaneli Meslek Yüksek Okulu Temsilcisi Ali Ermağan ise Şube yönetim kurulu yedek üyesi olarak listede kendilerine yer buldular.

 

Türk Eğitim-Sen Eskişehir-Bilecik 2 No’lu Üniversite Şubesi’nin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu: Gürol Yer, Süreyya Kaplan, Bekir Çapar, Gökhan Poyraz, Yaşar Keser, Saber Doğan, İbrahim Mergen.

Denetleme Kurulu: Halil Gökkaya, Semra Yıldız, Davut Kaplan, Alper Özmen, Muzaffer Alkış.

Disiplin Kurulu: Varol Ümit Uludağ, Hasan Kanarya, Soner Terzioğlu, Sibel Kurt Çiftçi, Ercan Başarır.

Merkez Genel Kurul Delegeleri: Hande Ayvaz, Gürol Yer.

Bu haber toplam 2726 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.