FETÖ BU AFİŞLERİN NERESİNDE

FETÖ BU AFİŞLERİN NERESİNDE

TÜZÜN 15 TEMMUZ SKANDAL AFİŞLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ“FETÖ BU AFİŞLERİN NERESİNDE”

A+A-

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle hazırlanan ve Türk Bayrağının deforme edildiği afişleri Meclis gündemine getirdi. Tüzün, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, Türk Bayrağı Yasası ve Tüzüğü’ne aykırı olarak Türk Bayrağını deforme edenler hakkında soruşturma açılıp açılmayacağını sordu. Tüzün, Başbakan Yıldırım’a, “Fetö bu afişlerin neresinde” sorusunu yöneltti. Tüzün’ün TBMM Başkanlığı’na verdiği önerge şöyle: “Türk Bayrağı Kanunu ve Tüzüğü ile bayrağımızın ölçüleriyle standartları belirlenmiş ve “yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde” kullanılması yasaklanmıştır. Kanunun ve Tüzüğün açık hükümlerine rağmen, 15 Temmuz faşist darbe girişiminin birinci yıl anma programları çerçevesinde hazırlanan afişlerde ve bir kamu kurumu olan TRT’nin yayınlarında Türk Bayrağı’nın deforme edilerek kullanılması halkımız tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

Bu çerçevede; 1- Türk Bayrağı’nın değiştirilip adeta modifiye edilerek ay yıldızın içine 15 yazısının yerleştirildiği afiş ve görselleri kim tasarlamıştır?

2- Bu skandal görsellerin yer aldığı afişler hangi kurum veya kuruluş tarafından bastırılmış, masraflar kim tarafından karşılanmıştır?

3- Bayrağımızın deforme edildiği görsellerin TRT yayınlarında kullanılmasına kim izin vermiştir?

4- Üzerinde “15 Temmuz destanı” yazan, elinde Türk bayrağı tutan sivil vatandaşlar, çaresizce ağlayan ve yenilmiş askerlerle tankların olduğu bu afişlerde, darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ terör örgütünü kim temsil etmektedir?

5- Bu afişlerde 1991'deki Körfez savaşı sırasında çekilen bir Amerikan askerinin fotoğrafının kullanıldığı iddiası doğru mudur? Doğruysa fotoğrafı çeken ABD’li gazeteciden izin alınmış ve telif ödenmiş midir?

6- Afişlerde 15Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ’cü teröristler yerine neden yenik, ezik, çaresiz Türk Askeri resmi kullanılmıştır?

7- 15 Temmuz darbe girişiminde “Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış ve üniforma giyen hain FETÖ’cü teröristleri çaresiz bir asker resmiyle özdeşleştirmek, vatandaşların gözünde kendi milli ordusuna düşmanlık duymasına yol açacağı” yorumları konusunda ne düşünüyorsunuz?

8- Afişlerde Türk Bayrağının deforme edilmesi ve kullanılan görsellerde halkı askerlikten soğutma gerekçesiyle soruşturma açtırmayı düşünüyor musunuz?”

Bu haber toplam 1886 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.