30 AĞUSTOS TARİHE YÖN VERDİ

30 AĞUSTOS TARİHE YÖN VERDİ

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Şahin "Büyük Taarruz'un Başkomutanı Gazi Mustafa...

A+A-

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Şahin "Büyük Taarruz'un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."dedi. 

Başkan Şahin mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; "Türkiye üzerinde oynanan oyunların tavan yaptığı bir dönemdeyiz. Bir taraftan Terörle mücadeleyle tehditlerin kaynağından yok etmeye çalışan liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, başta ABD olmak üzere emperyalizmin Türkiye'ye diz çökertmek için açtığı ekonomik savaşa gereken cevabı birlik ve beraberlik içinde veriyor.
Gerçek dostumuz olan ülkelerin yanımızda olmaları bizlerin gücünü daha da arttırıyor. Dünya emperyalizmin acımasız yüzünü bir kez daha Türkiye'ye yapılan ekonomik savaşta tekrar görüyor.ABD'nin emperyalist çıkarları için Dünyaya yön verme hedeflerine direnmenin gerekliliğini artık her ülke görmeye başladı.Türkiye ve onun lideri Kurtuluş Savaşı'yla nasıl tüm ülkelere bağımsızlık mücadelelerinde örnek olduysa, ABD'nin açtığı ekonomik savaşa direnerek yine emperyalizme karşı direnişte örnek oluyor.
Türk milletinin 1919 yılında Samsun'da Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde başlattığı istiklal mücadelesi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zafere taşınmıştır. 30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı istiklal savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur.
Türkiye, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tehditleri, saldırıları ve sabotaj girişimlerini bertaraf etme konusunda aynı kararlılığını muhafaza etmektedir. FETÖ, DEAŞ, PKK, PYD gibi eli kanlı terör örgütlerine karşı hukuk, adalet ve demokrasiden taviz vermeden sürdürdüğümüz amansız mücadele, bu konudaki hassasiyetimizin en bariz örneğidir.Son ABD emperyalizminin açtığı ekonomik savaşa karşı birlikte mücadelemizde mutlaka hedefine varacak ve emperyalist ABD dersini alacak ve yalnızlaşacaktır.
Türkiye, bu mücadelesiyle hem kendi vatandaşlarının can güvenliğini sağlamakta, hem de küresel güvenliğe ciddi katkıda bulunmaktadır.Dünya ekonomisinin ABD emperyalizmi tarafından dizayn edilmesine de dur demekte ve diğer ülkelerle işbirliği içinde hareket ederek gücünü her gecen gün arttırmaktadır. Ülkemiz, önümüzdeki dönemde de bekasına yönelen tehditleri kaynağında etkisiz hale getirmeye devam edecektir."
Şüphesiz bu zorlu süreçte en büyük güç kaynağımız "Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet" ilkeleri etrafında bütünleşen milletimizin birlik ve beraberliği ile dost ülkelerin desteğidir. Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında sergilediği destansı direnişle, "Ya İstiklal Ya Ölüm" tercihiyle baş başa bırakıldığında neleri göze alabileceğini göstermiştir. Türk Milleti, o gece 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına sadece darbe teşebbüsünü bertaraf etmemiş, aynı zamanda ülkesine, demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkma iradesini de ortaya koymuştur. Çanakkale'yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, son olarak da 15 Temmuz gecesi tüm ülke sathında ayağa kalkan bu iradeyle ülkemiz, her türlü zorluğun üstesinden gelecek güç ve kapasiteye sahiptir. Nitekim darbe girişimi ve terör saldırıları başta olmak üzere yaşadığımız onca badireye rağmen, son bir yılda ekonomide, yatırımlarda ve ileri demokrasi yolunda elde ettiğimiz başarılar, bunun en açık ispatıdır.
Bugünlerde ABD emperyalizminin açtığı ekonomik savaşa da Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Türk milleti dur demektedir.Dost ülkelerle birlikte bu ekonomik savaşta ABD ye dersini mutlaka vereceğiz. Kurşunla gerçekleştirilemeyen emperyalist hedeflerin,dolar ile gerçekleşmesi hiç mümkün değildir. Unutmayalım ki biz Türkler kurduğumuz 16 Türk devleti ile Dünyada hep lider ülke olduk.17. Türk Devleti Türkiye Cumhuriyeti ile yine lider ülke ve Dünyaya yön veren ülke olma yolunda hızla ilerliyoruz.
Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz'un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu haber toplam 672 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.