11. KALKINMA PLANI BİLECİK İL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11. KALKINMA PLANI BİLECİK İL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) koordinasyonunda kamu ve özel kesim kuruluşları, üniversiteler ile sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı...

A+A-

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) koordinasyonunda kamu ve özel kesim kuruluşları, üniversiteler ile sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı 11’inci Kalkınma Planı ''Geleceği Birlikte Planlayalım'' Bilecik İl Toplantısı gerçekleştirildi. 
Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 11’inci Kalkınma Planı için kalkınma bakanlığının toplumun tüm kesimlerin görüşlerinin alındığı toplantıda Bilecik'in önümüzdeki yakın dönem planları ele alındı. 

11.-kalkinma-plani-bilecik-il-toplantisi-gerceklestirildi-(1).jpg
BEBKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Bilecik Valisi Büyükakın, toplantıda yaptığı konuşmada, ülkede son dönemde, yerli ve milli bir iradenin hakim olduğunu belirterek, sadece kendi yurdumuz için değil, dünyanın başka yerlerinde de kalkınma için insanların barışı için, huzuru için mücadele veren bir ruh ülkemize hakim oldu ve inşallah böyle devam edecek. Bize düşen bunun mücadelesini vermek ve aynı zamanda bir taraftan da bunun çalışmalarını yapmak, geleceğe dair çalışmalar yapmaktır" şeklinde konuştu.

11.-kalkinma-plani-bilecik-il-toplantisi-gerceklestirildi-(2).jpg
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise gerçekleştirilen toplantı hakkında yaptığı değerlendirmede; ''11. Kalkınma Planı için kalkınma bakanlığının toplumun tüm kesimlerinin görüşlerini almak üzere başlattığı hazırlık kapsamında, BEBKA koordinasyonunda kamu ve özel kesim kuruluşları, üniversiteler ile sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı 11. Kalkınma Planı ''Geleceği Birlikte Planlayalım'' Bilecik İl Toplantısı gerçekleştirdik. Şehrimizin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyan 2019-2023 dönemini kapsayan program kapsamında yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve toplumun farklı kesimlerinden katılımcıların yer aldığı toplantı da şehrimizin önceliklerini belirlemek ve konuşmak için bir araya geldik. 11'inci Kalkınma Planı şehrimizin odaklanacağı kritik önemdeki yapısal dönüşüm alanlarını ve bunlara ilişkin hedef ve stratejileri de ortaya koyacak temel politika belgesi olacaktır. Toplantımızın hayırlı olmasını ve Bilecik’i hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaştırmayı temenni ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.