• Bilecik12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VİCDANSIZLAR İŞ BAŞINDA
20 Kasım 2017 Pazartesi 02:04

VİCDANSIZLAR İŞ BAŞINDA

Osmaneli ilçesinde Turizm şehri olma yönünde çalışmalar hızla sürerken, Osmaneli’de bazıları Osmaneli’ye zarar vermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Son yıllarda Osmaneli Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar, Osmaneli’nin çehresini değiştirmiş durumda. Özellikle Sakarya nehri kenarında oluşturulan yeşil alanlar, parklar ve çay bahçeleri, hem Osmanelililerin, hem de Osmaneli’ye dışarıdan gelenlerin hoşça vakit geçirdikleri bir yer haline geldi. Osmaneli Belediyesi bu alanlarda sürekli çalışma yapsa da, geçmişte mezbelelik olan bu yerleri güzelleştirse de, bazı vicdansızlar hala zarar vermeye devam ediyorlar. Sakarya nehri kenarındaki yeşil alanlardaki lambaların çoğu kırılmış durumda. Zaman zaman gazetemize gelen bazı vatandaşlar, Sakarya nehri kenarındaki yürüyüş yollarının karanlık olmasından dolayı şikâyette bulunuyorlar. Belediye yetkililerine ilettiğimiz bu şikâyetler, anında cevap bulup, lambalar takılıyor. Lambalar takıldıktan bir veya iki gün sonra bu sokaklar tekrar karanlıkta kalıyor. Bazı Osmaneli düşmanları bu lambaları kırarak Osmaneli’ye ve Osmaneli’de yaşayanlara zarar veriyor. Bu düşmanlığın sebebini anlamak mümkün değil. Sakarya nehri kenarındaki lambaları kıranlar, yeşil alanlara zarar verenler ya psikopat, ya da Osmaneli düşmanı kişiler olsa gerek. Yine Yeşil alanlarda bulunan kamelyalarda oturanlar, yediklerinin çöplerini ya kamelyaların içine atıyor, ya da masaların üzerinde bırakıyorlar. Oysa her kamelyanın yanında çöp kovası var. Bir metre yanındaki çöp kovasına çöpünü atmayanların yaşadığı bir ülke Avrupa Birliğine neden üye yapılsın ki. Unutulmamalıdır ki, Osmaneli Belediyesinin yapmış olduğu her hizmette, Osmaneli’de yaşayan 7’den 70’e herkesin katkısı vardır. Osmaneli Belediye bütçesine her ay gelen paralar, vatandaşların ödediği vergilerden oluşmaktadır. Lambalara, yeşil alanlara, parklardaki masalara verdikleri zararlar aslında kendi ceplerinden çıkmaktadır. Her şeyi kolluk kuvvetleri marifetiyle önlemek mümkün değildir. Bu şehirde yaşıyorsak, çevre konusunda, yapılan hizmetler konusunda herkes birer kolluk kuvveti mesuliyeti ile hareket etmelidir.

cats-002.jpg

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
YORUMLAR
Malkoç Oğlu
Zabıtanın Görevleri=) 13/3/2005 tarihli ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile verilen görevleri yerine getirmek.
24) Korunması belediyelere ait tarihi ve turistik tesisleri muhafaza etmek, kirletilmesine, çalınmalarına, tahrip edilmelerine ve her ne suretle olursa olsun zarara uğratılmalarına meydan vermemek.
Dip Not= Mesire Alanların yerlestırlecek guvenlık klubelerınde kontrolu Zabıtalarımızla yapılabılır zabıtalarımızda canı sıkılmaz bi görev aşkı olabılır
20 Kasım 2017 19:58
78.190.199.82
cüneyt alkuş
Arakdaşım kamera diye birsey var takarsın yakalarsın cezasımıda neyse ödetirsin sonra birdaha yapmazlar diye düşünüyorum ceza olmadıgı sürece bu böyle devam eder :lefkeli)
20 Kasım 2017 10:12
176.55.70.67
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim