• Bilecik5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜZÜN’DEN SERT TEPKİ
23 Ağustos 2017 Çarşamba 15:57

TÜZÜN’DEN SERT TEPKİ

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, memur maaş zammı ile milyonlarca kamu çalışanı ve emeklinin açlık ve sefalete mahkum edildiğini belirtirken, “Gençlerimize en az dört çocuk yap, beş çocuk yap” diye akıl verenler sıra maaş zammına gelince yüzde 5 zammı bile çok görmekte, memurun çocuklarına nasıl bakacağını hiç düşünmemektedir” dedi. Tüzün, iki yıl için belirlenen memur maaş zammına ser tepki gösterdi. Tüzün yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Saray, hükümet ve yandaş sendika arasında yapılan sözde pazarlıkla belirlenen memur maaş zam aldatmacası ile milyonlarca kamu çalışanı ve emeklimiz bir kez daha açlık, yokluk, yoksulluk ve sefalete mahkum edilmiştir. Açıkladığı taban fiyatlarla çiftçimizin alın terini, emeğini yok sayan, olağanüstü hal kararnameleriyle işçimizin hakkını almasını engelleyen iktidar, kamu emekçilerine simit parası kadar bir zammı bile çok görmüştür. Bu zam oranı, geçmişin enflasyon kaybını bile karşılamamaktadır.

“EN AZ DÖRT BEŞ ÇOCUK YAYIN DİYENLER YÜZDE 5 ZAMMI BİLE ÇOK GÖRÜYOR”

Milletin dişinden tırnağından artırıp ödemeye çalıştığı vergiler, deli dumrul köprüleriyle, yolsuzluk ve suiistimallerle, davet usulü ihalelerle millete küfreden yandaş müteahhitlere peşkeş çelişirken, milyonlarca memurumuz, emeklimiz yoksulluk sınırının altında yaşamaya zorlanmaktadır. Gençlerimize “En az üç, dört çocuk yap, beş çocuk yap” diye akıl verenler sıra maaş zammına gelince yüzde 5 zammı bile çok görmekte, memurun çocuklarına nasıl bakacağını hiç düşünmemektedir. Hükümetin, yandaş sarı sendika ile anlaşarak milyonlarca vatandaşımızla dalga geçer gibi yaptığı bu zam çöküşün net bir yansımasıdır.”

Kaynak: Tuğba Tırpan
Bu haber toplam 1037 defa okunmuştur
YORUMLAR
Memur
Vay be memuru düşünmüşler sayın Tüzün 30 yıllık memurum on yıl öncesinde ev almak benim için hayalken şimdi kaloriferli dairem ve kendime göre lüks diyebileceğim arabam var. Hatta istikrardan dolayı kredi ile ikinci ev alma niyetim var. Onun için siz işinize bakın biz hayatımızdan memnunuz.
23 Ağustos 2017 22:52
176.55.28.128
Serkan KARYAĞDI
Maaş zammı enflasyonu tetikler, enflasyon da faizi Sayın vekil bunu biliyor. Ekonomide daha derin sorunlarımız var, populistliğe lüzum yok. CHP bir an evvel rasyonel bir politika geliştirmeli, kan kaybediyor!!!
23 Ağustos 2017 16:35
95.12.96.199
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim