• Bilecik24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAYRAŞ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI
23 Haziran 2020 Salı 17:20

TAYRAŞ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin Tayraş Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Afşin'i ziyaret etti. Başkan Şahin ziyarette; “Hızla ilerleyen yatırım Osmaneli için istihdam anlamında büyük katkı sağlıyacak. Çevre Yönetim Sistemi için çok gerekli bir yatırım olan Tayraş AŞ özellikle Türkiye içinde çok değerli yatırım. Osmaneli Belediyesi olarak "Sanayileşme ile büyümek"hedefimize uygun olarak yatırımların hızla yükseldiğini görmek, yeni yatırımlarla sanayileşmede atılım yapmak için gece gündüz çaba sarfediyoruz. Tayraş AŞ sahip olduğu çok nitelikli kadrolarıyla örnek bir çevre şirketidir” dedi.


Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Afşin yaptığı açıklamda: "TAYRAŞ 21 Aralık 2009 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilen Avrupa Birliği Hükümetler arası Katılım Konferansı’nın 8.Toplantısında Türkiye adına Çevre Faslının açılması ile başlayan süreçte, ülkemizde Avrupa müktesebatına uygun olarak kullanılmış madeni yağlardan baz yağ üretecek nitelikte, gelişmiş ülkelerdeki örneklerine uygun, ileri teknolojilerin kullanıldığı bir atık madeni yağ rafinerisinin kurulmasına ilişkin projenin geliştirilmesi amacı ile kurulmuştur. TAYRAŞ bu amacı gerçekleştirmek üzere çevre faslının açıldığı günden itibaren Avrupa’da ve dünyada en gelişmiş teknolojiye, işleme kapasitesine ve yaygın toplama ağına sahip rafinerilerle işbirliği içerisindedir.

TAYRAŞ atık yağların toplanması, taşınması depolanması, rejenerasyona tabi tutularak yüksek değerde dönüştürülerek baz yağlara dönüştürülmesi ve bu şekilde doğal kaynakların ekonomik kullanımının sağlanmasına katkıda bulunmak hedefini yerine getirmek amacı ile “tüm faaliyetlerinde kanunlarla belirlenen düzenlemelere uygun hareket etmek, insanlara ve hizmet sunulan işletmelere zarar vermemek, kaza yapmamak, çevreyi kirletmemek, atık yağların çevreye verdiği zararları en düşük seviyeye indirmek ilkelerinden ayrılmamayı” iş ahlakı etiği çerçevesinde kendine ilke olarak benimsemiştir"dedi.

Başkanımız Münür Şahin :"Bu hedeflerle yola çıkan Tayraş AŞ makina montajlarına devam ediyor. Bu yıl hizmete girmesi planlanan yatırım belediyemizede yol yapımında asfalt sağlıyacak. İlçemizde istahdam yaratacak tesisler teknolojik yatırım olması nedeniyle üniversite mezunu nitelikli personel açısından da önemli bir yatırım. Değerli Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Afşin ve değerli yöneticilere ilçemize böyle bir yatırım kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz” dedi. 


tayras-calismalari-hizlandirdi-1.jpg
Kaynak: Onur AYDIN
Bu haber toplam 5018 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim