• Bilecik16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TARİHİNİN EN BÜYÜK DOLULUK ORANINA ULAŞTI
19 Eylül 2019 Perşembe 17:28

TARİHİNİN EN BÜYÜK DOLULUK ORANINA ULAŞTI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Harun Mindivan ve Osmaneli MYO müdürü Doç Dr Hasan Yamık, Öğretim Görevlisi Hemşerimiz Mesut Kaplan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin'i ziyaret etti. Son derece verimli geçen görüşme sonrası Osmaneli'de yeni bölümler açılması, yeni derslikler sağlanması, ikinci öğretimlerin arttırılması sonrası öğrenci sayısında büyük artışın gerçekleştirlmesi gibi konular değerlendirildi ve işbirliğinin artmasının getireceği avantajlar değerlendirildi.
Osmaneli Belediyesi, Osmaneli Kaymakamlığı ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi işbirliği ile Osmaneli Meslek Yüksek Okulu yeni bölümler ve ikinci öğretime ilavelerle tarihin en yüksek doluluk oranına ve öğrenci sayısına ulaştı.
Öğrenci sayısı 1.300 kişiyi geçerken tüm dersliklerde doldu. Tüm öğrencilerimizin ikametgâhlarını Osmaneli'ye almaları için Belediyemiz girişimlere başladı. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi değerli akademisyenleri ile Osmaneli Belediyesine her konuda yardımcı oluyor ve bunun sonuçları ilçeye yansıyor.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Osmaneli Belediyesi işbirliği birçok projede başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyor. BEBKA Projelerinde işbirliği yapan iki kurum onaylanan projelerinde de birbirlerinin iştirakçisi oldular.
Osmaneli Meslek Yüksek Okulu içinde işbirliği yapan Osmaneli Belediyesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Döneminde yeni bölümlerle öğrenci sayısında ciddi artış sağladılar. Özellikle Osmanlı mutfağı konusunda yeni acılan Aşçılık bölümü büyük ilgi görüyor. Osmaneli MYO yeni açılan bölümler ve öğrencilerin tercihi ile derslik olarakta tam kapasiteye erişti. Osmaneli Belediyemizin sağlayacağı yeni derslikler ve sonrası MYO nun açacağı ikinci öğretim ile öğrenci sayısını arttırmak mümkün olacak.
Başkan Münür Şahin yaptığı açıklamada;"Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve ona bağlı Osmaneli MYO ilçemiz için çok değerli. Projelerimizde bizlere destek olan ve birlikte hareket ederek Osmaneli eğitimine büyük katkılar sağlayan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi akademisyenlerine, değerli hocalarına çok teşekkür ediyoruz" dedi.

tarihin-en-buyuk-doluluk-oranina-ulasti-2.jpg

 

Kaynak: Mehmet ERDEM
Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur
YORUMLAR
sitem
şahıs
üniversite öğrencilerine yönelik bir faaliyet yokki osmaneli de sonbahar da sabah akşam sakarya kenarında mı gezinsin öğrenci içmelere servis işlemi derhal başlatılmalı icmelerde ki şifa su icme alanına belediye kendi pet şişelerini bastırıp onlardan doldurulması zorunlu kılmalıdır fiyatı 25-50 kuruş gibi fiyatlar da zorunlu kılınmalıdır yöresel ürünler tanıtılmıyor market desen yok amale hizmeti gibi bir şey o kadar calışan var her gittiğimizde oturuyorlar biraz yaratıcı fikirler geliştirilmeli
20 Eylül 2019 Cuma 12:41
95.12.99.105
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim