• Bilecik15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2018/67 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
14 Ağustos 2018 Salı 16:01

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2018/67 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ
İCRA DAİRESİ
2018/67 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz 215,00 m2 alana sahip ve Bahçeli kargir dükkan vasfı ile tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz Koruma Amaçlı İmar Planı ve Osmaneli Kentsel Siti sınırları içerisinde bulunmakta ve 3 kat imarlıdır, tapu kaydında Korunması Gerekli Kültür Varlığı Koruma Alanıdır beyanı bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın konumda olup (300 m. mesafede) olup Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerindedir. Taşınmazın topoğrafik yapısının ve geometrik şeklinin yapılaşmaya uygun olduğu tespit edilmiştir. 
Taşınmazın üzerindeki yapılar;
Betonarme dükkan: alanı 90,68 m2 olan, betonarme tek katlı, kahvehane olarak kullanılan dükkan, pvc doğramalı, ahşap çatılı, zemini dökme mozaik, boya döküntülerinin olduğu, dış etkenler nedeniyle yıpranmaların olduğu bir yapıdır.
Betonarme müştemilat(ardiye): alanı 41,00 m2 olan betonarme, tek katlı, ahşap doğramalı, boyalı müştemilat bahçede bulunmakta ve sonradan ilave şeklinde yapılmıştır. Kayıtlı değildir.
Yığma wc: alanı 8,00 m2 olan tek katlı yığma, ahşap doğramalı, boyalı wc kullanımlı bina bahçede bulunmakta ve sonradan ilave şeklinde yapılmıştır. Kayıtlı değildir.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 96 Ada, 5 Parsel, Camikebir Mahallesi
Yüzölçümü : 215 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Osmaneli Belediyesi'nin İmar Planı ve Mücavir Alanı İçerisinde Kalmakta Olup, Bitişik Nizam 3(üç) Kat İmarlıdır. 
Kıymeti : 84.149,56 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında mevcuttur 
1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 22/10/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri                :OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ(OSMANELİ BELEDİYE BİNA KARŞISI)
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/67 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (BN:56)
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim