• Bilecik19 °C

MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

ŞİMDİ MODA BOZKURT İŞARETİ

13 Mart 2018 Salı 16:00

Bozkurt’un Türk Milleti nezdinde çok önemli bir yeri vardır. Orta Asya’dan, Göktürk’lerden bu yana Bozkurt efsaneleri anlatılır, yazılır çizilir. Toplumumuzun büyük bir kesimi bu efsaneleri okumuştur, dinlemiştir. Bozkurt Türk siyasetine de girmiş, Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler, Bozkurt işaretini siyasi sembolleri haline getirmişlerdir. Türk Milliyetçisi ve Ülkücü denilince Bozkurt, Bozkurt denilince de Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler akla gelir olmuştur. Türk Milliyetçilerinin sembol olarak kullandığı Bozkurt işaretine, yıllardır bazı siyasi kesimler karşı çıkmışlardır. Özellikle sol cenahta yer alan siyasiler, Türk Milletinin bir Sembolü olmasına rağmen Bozkurt’u hiç benimsememişlerdir.  1980 öncesinde onlarla kavgalar etmişler, her gün dövüşmüşlerdir. Yine daha muhafazakâr kesim olan, Akıncılar dediğimiz, mili görüş cephesi dediğimiz kesim de yıllarca Bozkurt’lara ve Bozkurt işareti yapanlara hiç iyi gözle bakmamışlar, onlarla bir araya gelmemişlerdir.

Türk Siyasi tarihinde hiçbir zaman tek başına iktidara gelememiş olan Bozkurt’lar, yine de zaman zaman siyasetin kilit noktası haline gelmişlerdir.  Türk Milleti içinde en dinamik topluluklardan biri olan Türk Milliyetçileri, Ülkücüler, yani Bozkurt işaretini yapanlar, Vatanları, Bayrakları, Milletleri ve Dinleri için ne zaman bir tehlike olsa her zaman en ön safta mücadele edenler olmuşlardır. 1980 Öncesinde Türkiye’ye eğer Komünizm gelmediyse, bu Ülkücülerin sayesindedir. Buna rağmen, 1980 darbesinde en çok eziyeti çeken, işkence gören, hapishanelerde sürünenler yine o Bozkurt işaretini yapanlar olmuşlardır. Her türlü işkenceye maruz kalan Bozkurtlar, zaman gelmiş, Demirel tarafından da, Özal tarafından da kullanılmaya çalışılmıştır. Günümüzde de olduğu gibi.

Yıllarca Türk Milliyetçileri ve Ülkücülerle mücadele etmiş bir siyasi zihniyetten gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2014 Yerel seçimlerinde Ankara’da seçmenlerini Bozkurt işareti yaparak selamlamıştır. Yine 16 Nisan Referandumu öncesinde Kayseri’de seçmenlerini Bozkurt işareti yaparak selamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün karşı olduğu Bozkurt işareti yapanları oy deposu olarak görüp, sırf onların oylarını alabilmek, onlara şirin gözükebilmek için Bozkurt işareti yapmıştır.  Dün Bozkurt işaretin yapanların oluşturduğu MHP ile ortak Cumhurbaşkanı adayı çıkartan, eski bir Bozkurt olan Mansur Yavaş’ı partisinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun o günlerde yapmış olduğu Bozkurt işareti tamamen suniydi, tamamen yapmacıktı, Bozkurt’a değer verdiği için değil, Bozkurt’ların oyların ı alabilmek adına onlara şirin gözükmekti. Dün Bozkurt işareti yapan Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Bozkurt’la özdeşleşen MHP’ye ateşler püskürmektedir, ağzına geleni söylemektedir.

Dün Türk Milliyetçileri hakkında her tülü lafı söyleyen, Her tülü Milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyen Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bozkurt işareti yapmaktadır. Aynı Şekilde Başbakan Binali Yıldırım’da 16 Nisan Referandumu döneminde Ak Parti Meclis Gurubunda Bozkurt işareti yapmıştı. Hatta kendisine Bozkurt işaretini neden yaptığı sorulduğunda da, “Engelliler için işaret dili var ya, onu kullandım” diye sözde espri yapmıştı. Dün Başbakan Binali Yıldırım Bozkurt işareti yapanları engelli görürken, Dün Recep Tayyip Erdoğan Bozkurt’la özdeşleşmiş Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alırken, bugün yine Bozkurt’a sarılmışlardır.

Bu arada yıllardır Bozkurt işareti yaparak büyümüş, Bozkurt’la gelişmiş, Bozkurt’u hayatının bir parçası yapmış olan, Bozkurt’la özdeşleşmiş Türk Milliyetçileri bu durumu şaşkın şaşkın izlemektedirler. Neden izlemesinler ki, yıllarca yan yana yürüdükleri, birçok mücadeleye girdikleri, her toplantı, gösteri ve mitingde Bozkurt işaretli ellerini sallarken birbiriyle çarpıştırdıkları arkadaşları, gönüldaşları, hepsi bir yana dağılmış.  Türk’ün Hürriyetinin, Türk’ün haksızlığa baş kaldırışının, Türk’ün Dünyaya nizamı âlemi getirecek olmasının yol göstericisi olan Bozkurt’larını da dün karşı olanlara kaptırmanın şaşkınlığıyla ne yapacaklarını bilemez duruma gelmişler. Bozkurt’lar dağılmış, Bozkurt’lar susmuş, Bozkurt’lar pusmuş. Kendilerini diğerleri karşısında tanımlayacakları tek sembolleri olan Bozkurt’u da, hem dün, hem de bugün Bozkurt’a her türlü hakareti yapanlara kaptırmışlardır. Acaba diyorum, Bozkurt’la Mankurt’laşmaya başladılar. Dün Esareti asla kabul etmeyen, Hürriyeti için canını veren Bozkurt’lar bugün birilerinin boyunduruğu altında yaşamaya mı alıştılar? Ne dersiniz? Eski Bozkurt’lar. Hele kendinize bu soruyu bir sorun bakalım, kendinizden ne cevap alacaksınız. 

Bu yazı toplam 1332 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Adem kutsal
Mehmet bey çok iyi bir habere inmişsiniz bozkurt işareti mhp nin değil türk milliyetçilerinin işaretidir tab ibu mhp seçmeni de kullanıyor şunu anlam veremiyorum türkçülük ırkçılıktır biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış bir iktidariz diyen iktidar var birde yıllardan beri milliyetçiyiz diyen ne mutlu türküm diyen ülkücüler var ak partiyi desteklemelerini hala anlayamadım ülkücülük mhp de olur diyenler o zaman akpartide ne işiniz var tarafsızlığıniz için tesekkurler
14 Mart 2018 23:56
176.218.88.124
Gerçek ülkücü
Yusuf kan tam tersi dün vatan mücadelesi vardı .bu gün koltuk mücadelesi var malesef
14 Mart 2018 21:06
176.55.178.252
BIRAKIN YAPSINLAR
oğuzhan
ÜLKÜCÜLER BİAT KÜLTÜRÜ İLE YETİŞTİRİLMEDİKLERİ İÇİN, KÖRÜ KÖRÜNE BİAT ETMEZLER.
BEYİNLERİNİ KİRAYA VERİP, KENDİLERİNİN YERİNE BAŞKALARINI DÜŞÜNDÜRTMEZLER.
BUNUN İÇİNDİR Kİ, NEREYE GİDİYORUZ DİYEREK SORGULAMIŞLAR, HER TÜRLÜ MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALAN ZİHNİYETİN PEŞİNE TAKILMAMIŞLARDIR.
BOZKURT SEMBOLÜ YAPAN ŞARK KURNAZI SİYASETÇİLER, BIRAKIN İŞARET YAPMAYI, KURT GİBİ ULUSANIZ DA, PEŞİNİZDEN GELECEK BİR TEK (GERÇEK) ÜLKÜCÜ BULAMAZSINIZ.
ÜLKÜCÜLÜKTEN GEÇİNENLERLE YOLCULUĞUZ DA NEREYE KA
14 Mart 2018 Çarşamba 14:50
212.174.24.2
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim