• Bilecik4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞEHİR İÇİ ULAŞIMA ZAM GELDİ
04 Ekim 2017 Çarşamba 14:58

ŞEHİR İÇİ ULAŞIMA ZAM GELDİ

Osmaneli Belediye Meclisi 3 Ekim Salı günü Saat 17.00’de iki gündem maddesini görüşmek üzere toplandı. Osmaneli Belediye Meclisinin Ekim Ayı toplantısının 1. Gündem maddesi Şehir İçi Dolmuş Ücret Tarifesinin görüşülmesi idi. Madde üzerinde söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, Çevre il ve ilçelerimizi araştırdık. Şu anda Osmaneli’de şehir içi dolmuş ücretleri Öğrenci 0.75 kuruş, normal 1,25 tl idi. Bilecik’te öğrenci 1,50, normal 1,80, Bozüyük’te öğrenci 1,50, Normal 1,75 iken Osmaneli Belediye Meclisi olarak teklifimiz öğrenci 1 TL, Normal 1,50 TL olmasıdır” dedi. Oylamaya sunulan madde meclis üyelerinin tamamının oyları ile kabul edildi. Osmaneli’de bundan sonra şehir içi dolmuş ücretleri öğrenci 1 Tl, Normal Ücret 1,50 TL olarak değişmiş oldu. Gündemin 2. Maddesi teminat mektubu verilmesi idi. 2. Madde de oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında bir konuşma yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Meclis üyelerine birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Şahin konuşmasında, “Osmaneli de bu dönemde oluşturduğumuz "Osmaneli Hedefleri İçin" birlik ve beraberlik havası bu meclis toplantımızda da tüm kararların oybirliği ile alınmasıyla devam etti.Tüm meclis üyelerimize,belediye meclisinde üyesi bulunan tüm partilerimize teşekkür ediyoruz.

Şüphesiz Allah, Kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak cehd edenleri (mücadele edenleri) sever. (Saff Suresi, 4).Allah birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik hukukumuzu daim etsin.

Osmaneli Belediyesi olarak her alanda, tüm hedeflerimize hızla ulaşıyoruz. Şüphesiz ki buna en büyük etken birlik ve beraberliğimiz. Allah bu birliğimizi, dayanışmamızı gördükçe yardımlarını daha cömert Osmaneli üzerine yağdırıyor.

Şüphesiz ki hepimiz birer faniyiz. Bir ezanla Dünya ya gözlerimizi açtık, bir sela ile Dünya ya gözelerimizi kapayacağız. Önemli olan görevli bulunduğumuz süre içinde hayırlı hizmetler yapmak, hayır dua almaktır. Bu dünyadaki hiç bir makam Allah rızası için kullanılmıyorsa bir anlam ifade etmez. Şüphesiz ki en büyük makam insanların kalbine girecek hizmetler yapmak ve Allah katında makbul bir yerde olmayı becerebilmektir.

Birlik ve beraberlik içinde hareket eden tüm meclis üyelerimize, tüm siyasi partilerimize teşekkür ediyor, Allah nazarlardan korusun diliyorum” dedi. 

Kaynak: Ramazan Düz
Bu haber toplam 2382 defa okunmuştur
YORUMLAR
Duyarlı vatandaş
Oylamaya sunulan madde meclis üyelerinin tamamının oyları ile kabul edildi... Sağolun meclis üyeleri biliyoruz bizler için varsınız , Eskişehir gibi bir yerde 2TL ye burdan Bilecik kadar kat ederken burda tas çatlasın 10 km için alınan fiyat nedense az gelmiş bence 2 tl yapsaydıniz semer vuran çok nasılsa , bence bu noktada minibüslerin güzergahının konuşulması gerekiyorken fiyata gelince maşallah tüm meclis üyeleri toplanmış sağolun varolun
04 Ekim 2017 20:57
176.218.93.237
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim