• Bilecik10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
REYONLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU
23 Ocak 2020 Perşembe 17:55

REYONLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

Osmaneli Belediyesi kaynaklarını çok verimli kullanarak sürdürülebilir projeler ile birlik ve beraberlik içinde hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Osmaneli Belediyesinin Bebka destekleri ile kurduğu Hisarcık Beşevler Köyündeki Yöresel Ürün Üretim tesisleri alınan siparişler ile her geçen gün büyüyor. 2020 yılında bu tesislerdeki üretim kapasitesi en az % 500 arttırılacak. Osmaneli Belediyesi 2020 yılında en az 600.000 kg domates işleyerek 100.000 kg salça üretmeyi hedefliyor. Ayva Lokumu üretimi için en az 100.000 kg ayva işlenecek. Yine Nar Lokumu içinde 50.000 kg nar işlenecektir. Kurutma tesislerinde en az 100.000 kg sebze meyva kurutulacaktır. Meyva suyu üretimi için 100.000 kg şeftali, vişne, üzüm işlenerek mamul halen getirilecektir.
Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz'ın Belediye Başkanı Münür Şahin ile yaptığı görüşmeler sonuçlarını verdi. Osmaneli Salçası ve Ayva Lokumu Türkiye'de tüm Tarım Kredi Kooperatifi Mağazalarında satışa sunuldu. Osmaneli Belediyesi Yöresel Ürünlerinin pazarlanması için büyük katkı sağlayacak sözleşmeler sonucu, Osmaneli Belediyesi ürünlerine siparişler artarak devam ediyor. İlk etapta 1.000 adet gönderilen ayva lokumu siparişine yeni talep hemen geldi. Artık her hafta 1.000 adet ayva lokumunu Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazalarına teslim edilecek. Tamamen organik katkı malzemesiz üretilen Ayva Lokumu doğal ürün olması sebebiyle çok tercih edilen ürün oldu.

reyonlarin-vazgecilmezi-oldu-1.jpg
Osmaneli Belediyesi ürünlerinin Tarım Satış Kooperatifi mağazalarının reyonlarının vazgeçilmezi haline gelmesi ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan Başkan Münür Şahin; “Kısa sürede yöresel ürünlerimize destek olan Osmaneli Salçası ve Ayva Lokumunu satış mağazalarında pazarlanmasını sağlayan ve yine Ticaret Bakanlığı onaylı Toptancı Halimizden yer alarak sebze ve meyva alımını gerçekleştirecek olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz'a çok teşekkür ediyoruz. Çok yakında Osmaneli turşusu, meyva marmelatı vb. ürünleri de bu kanalla pazarlanmaya başlayacak. Osmaneli Belediyesi Tarımdaki hedeflerini de birer birer gerçekleştiriyor.
Tarımda artık Osmaneli Belediyesi marka oldu. Mezbaha ve Et İşleme Tesisimiz, Ticaret Bakanlığı Onaylı Toptancı Halimiz, Hisarcık Beşevler Köyü Yöresel Ürün Üretim Merkezimiz, Yakında hizmete girecek Osmaneli(Lefke) Mutfağımız ve aşçılık okulumuzla Tarımda öncü ve örnek belediyeyiz. Osmaneli tüm projeleri ile artık Türkiye'de "ÖRNEK ALINAN BELEDİYE" oldu. Birlik ve beraberliğimiz bizi çok daha yukarı seviyelere çekecek. Osmaneli büyüyecek, Osmaneli Yükselecek. Osmaneli'de yaşıyor olmak bir ayrıcalık haline gelecektir” dedi.

reyonlarin-vazgecilmezi-oldu-2.jpg 

 

Kaynak: Mehmet ERDEM
Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim