• Bilecik20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OSMANELİ’NİN SİMGELERİNDEN AYNALI KAHVE DE KAPANDI
14 Mart 2017 Salı 21:49

OSMANELİ’NİN SİMGELERİNDEN AYNALI KAHVE DE KAPANDI

Osmaneli’nin simgelerinden biri olan tarihi 100 yıl öncesine dayanan “Aynalı Kahve” de zamanın merhametsizliğine dayanamayarak kapandı.

Osmaneli’nin bilinen en eski 3 kahve hanesinden ve Hanından biri olan Aynalı kahve, açıldığı günden buyana kahve olarak hizmet vermiş, 100 yıldan beri içinde ve bahçesinde binlerce kişiyi ağırlamış olan bir mekândı. Öyle ki Osmaneli ilçesinde adresler bile Aynalı Kahveye göre tarif edilirmiş. Eski yıllarda üst katı Han olarak kullanılan aynalı kahve, zamanla harabe haline geldi. İçinde oturulamayacak duruma gelen Aynalı Kahveyi en son çalıştıran kiracısı da, müşteri yokluğundan ve işlerin kesat olmasından dolayı kapattı. Osmaneli’nin tarihi bir mekânının kapısına da böylece kilit vurulmuş oldu.  Aynalı kahvenin kapatılması ile ilgili olarak Osmaneli’li vatandaşlar, “Aynalı Kahve Osmaneli’nin tarihidir. Osmaneli’nin en eski kahvesinin kapanması bizleri üzmüştür. Osmaneli’nin tarihine sahip çıkan, Turizm konusunda önemli çalışmalar yapan Belediye Başkanımızdan ricamız, Aynalı Kahve’mizi bizlere geri kazandırmasıdır. Binanın tarihine uygun olarak onarılması, yeniden kahve olarak hizmete girmesi Osmaneli için de çok önemlidir” dediler. 

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1906 defa okunmuştur
YORUMLAR
Duyarlıvatandas
“Aynalı Kahve Osmaneli’nin tarihidir. Osmaneli’nin en eski kahvesinin kapanması bizleri üzmüştür. diyen vatandaşımıza sesleniyorum İşletmeci müşteri yokluğundan ve işlerin kesat olmasından dolayı kapattığını söylüyor üzülmekten ileri gidip sohbetinizi muhabbetinizi kapandığına üzüldüğünüzü söylediğiniz bu yere taşımış olsaydınız kapanmazdı .Eee boşuna dememişler Kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur. Kapanınca mı değerli oldu aynalı kahveniz teessüf ederim
15 Mart 2017 00:35
5.177.157.136
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim