• Bilecik23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“OSMANELİ’DE KONUT YAPACAKLAR OLMAYACAKTIR”
20 Şubat 2020 Perşembe 16:47

“OSMANELİ’DE KONUT YAPACAKLAR OLMAYACAKTIR”

Osmaneli ilçesinin her geçen gün gelişip büyümesinin ardından konut ihtiyacının gündeme geleceğini ve bu konuda yatırım yapacak olanların Osmaneli ilçesini seçmesini isteyen Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bu günlerde Osmaneli'de konut fiyatları ve konut kiraları yükseldi. Yeni yatırımlarla hızla büyüme ve yükseliş sürecine girecek Osmaneli, artan konut talebini karşılayacak yatırımları planlamak zorunda. Osmaneli yaşam kalitesinin artması, turizmde öne Çıkmaya başlaması, tarımda yeni yatırımlar, sanayide hızla büyüme süreci ve en önemliside Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Gemlik YHT yatırımı sonucu tercih edilen yerleşim yeri oldu. Cumhurbaşkanımızında özellikle vereceği yeni desteklerle Osmaneli sadece Bilecik ilinin değil, tüm bölgemizin ve Türkiye'nin önemli bir yerleşim merkezi oluyor.

osmanelide-konut-yapacaklar-1.png
Sanayide yatırımcıların tercih ettiği yer konumuna gelen Osmaneli hızla artacak konut talebini karşılayacak yatırımları hem özel sektör, hemde TOKİ ile eski Osmaneli Konakları mimarisinde yapılacak konutlarla karşılayacak. Osmaneli sessiz ve doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel varlıkları ile çok değişim kesimlerinde yerleşim yeri oluyor. Özel TOKİ projemizle ürettiğimiz 100 konutun hemen satılması ve şu an Osmaneli’de en fazla tercih edilen yer olmasının altında yatan nedende budur.
Osmaneli'de konut yatırımlarını sağladığımızda özel sektöründe, TOKİ'ninde yapacağı konutlar çok kısa sürede tükenecektir. Osmaneli'nin büyüme ve yükseliş sürecinde yatırımcıları ve de özellikle konut üretecek yatırımcıların sonradan pişman olmamaları için ilçemize davet ediyoruz. Mevcut inşaatcılarımızında konut yatırımında kaliteli yatay mimaride konut üretmeleri durumunda talep sorunu yaşamıyacaklarını şimdiden söyliyebiliriz. Osmaneli'de çok hızlı bir değişim yaşanacak. Yeni yatırımlar ve projeler ile Osmaneli büyüme ve yükseliş sürecini hızlandıracak. Osmaneli de bu gelişimler sonucu var olan konut talebi ve ihtiyacı çok daha artacaktır. TOKİ ile Osmaneli Konakaları Projesi kapsamında en az 200 konut yapacağız. Özel sektöründe en az 300 konutluk yatırım yapmasını hedefliyoruz. Osmaneli'de yatırım yapmak isteyenlerden önce hareket edenler avantaj sağlıyacaktır. Bizden söylemesi, sonrası pişmanlıklar ve kaçan fırsatlar sizleri pişman etmesin"dedi.

 

Kaynak: Serdar Demirkıran
Bu haber toplam 2005 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim