• Bilecik23 °C

MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

OSMANELİ’DE HAVA BULUTLU

26 Şubat 2019 Salı 17:16

Osmaneli,  Osmaneli olalı 31 Mart’ta yaşayacağı seçimi bundan önceki seçimlerin hiç birisinde yaşamamıştır. 
Ak Parti’nin Bilecik ilindeki ilçeleri içinde en rahat seçim kazanacağı yer olan Osmaneli’de, dengeler alt üst olmuş durumda. Ak Parti’nin Münür Şahin’i aday yapmaması, MHP ile ittifak kurulmaması, Osmaneli’de 31 Mart seçimlerini çok bilinmezli bir denklem haline getirmiş bulunuyor. 
MHP’nin çok donanımlı bir aday ile çıkması ve bu seçimde bende varım demesi üzerine, dengeler değişmiş durumda. CHP’nin seçim pusulasında yer almaması, birçok CHP’liyi hem kızdırmış, hem de küstürmüş vaziyette. Öyle ki konuştuğumuz bazı CHP’liler ya sandığa gitmeyeceklerini, ya da oy pusulasına Altı Ok çizip mührü onun üzerine vuracaklarını söylüyorlar. İYİ Parti’nin Belediye Başkan adayını çok öncesinden çıkartması ve yaklaşık iki aydan bu yana kapı kapı çalışmaları kendilerine epey yol aldırmış durumda.
Saadet Partisi Osmaneli’de bundan önceki seçimlerde aldığı oylarının çok çok üzerine çıkarsa yine hiç kimse şaşırmasın. 
Bundan önceki köşe yazımdada belirttiğim gibi, seçmen eski seçmen değil. Çok daha bilinçlenmiş durumda. Belediye Başkanlığı ile Belediye Meclis üyesi oyları çok farklı bir durumda çıkarsa hiç kimse şaşırmasın. Belediye başkanına oy veren birçok seçmen, Belediye Meclisinde ve İl Genel Meclisinde farklı farklı listelere yönelebileceklerini söylüyor. 
Elbetteki 31 Mart seçimlerinin en önemli faktörü, 5 yıldan bu yana Osmaneli’de belediye başkanlığı yapan ve başarılı hizmetlere imza atmış olan Münür Şahin’in Bağımsız aday olarak çıkması gösteriliyor. Osmaneli seçmeni Münür Şahin’e Ahde Vefa gösterecek mi göstermeyecek mi, bunu 31 Mart akşamı hep birlikte göreceğiz. Fakat Osmaneli’de siyasi hava halen bulutlu. Siyaset ortamında hala bir netlik yok. Seçmenin kafası çok karışmış durumda. Çok fanatik olanların dışındaki partililerde bile hala netlik yok. Siyasi partilerin ve Bağımsız aday Münür Şahin’in halen kararsız seçmen ve sandığa gitmeyeceğini söyleyen seçmenlerin üzerinde çalışma yapmaları ve onları ikna etmeleri gerekecek. Bunu ne kadar başarabileceklerini hep birlikte göreceğiz. 
Yukarıda da dediğim gibi, Osmaneli, Osmaneli olalı böyle bir seçimi daha önce hiç yaşamamıştır, belki bundan sonra da yaşamayacaktır. 
Osmaneli’de seçimin kaderini CHP ve Ak Partili kızgın ve küskün seçmenler tayin edecektir. 
Hoşça ve Dostça Kalın.

 

Bu yazı toplam 2293 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Mukim
Hangi mahalleden kaç muhtar ve kaç aza adayı var. Sayi olarak bilgilendirmenizi istirham ederim.
28 Mart 2019 23:16
95.12.97.178
HAVALAR BULUTLU DON TUTACAK
M.A
KARDESİM HER ZAMAN PARTİLERMİ BASKAN CIKARACAK BIRAKIN BIRAZDA PARTİYE DAYALI OLMASIN BİZLERE HİZMET VERSİN HAYIRLISI
27 Şubat 2019 Çarşamba 15:47
176.237.160.108
Vatandas
Hava kara bulutlu olabilir ama Martin sonu bahar bilesin :)
26 Şubat 2019 18:12
88.230.194.36
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim