• Bilecik28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OSMANELİ BELEDİYESİ TARAFINDAN KORONA KRİZ MASASI KURULDU
26 Mart 2020 Perşembe 19:07

OSMANELİ BELEDİYESİ TARAFINDAN KORONA KRİZ MASASI KURULDU

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin tüm Dünyayı tehdit eden Türkiye'de artık sınırlı da olsa hissedilmeye başlanan koronovirüs salgını nedeniyle belediyede acil durum ilan etti. Son günlerde Türkiye’de kendini göstermeye başlayan hastalıktan ölenler ve risklerin artmasıyla hükümetimizin getirdiği yasal düzenlemelere anında adapte olabilmek ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte süratle bu önlemleri uygulamaya sokmak için 24 saat hizmet verecek kriz masası oluşturdu.
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; 
“Osmaneli Belediyesi tüm önceliğini koronovirüs salgınını önleme faaliyetlerine verecek. Halkımızın diğer konulardaki istekleri ertelenerek, tüm çalışanlarımızla salgına karşı mücadeleye veriyoruz. Osmaneli Belediyesi 24 saat hizmet verecek kriz masası ile her önlemi ve hükümetimizin talimatları doğrultusunda koronavirüse karşı acilen alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Osmaneli Belediyesi, koronovirüs salgını hükümet tarafından bitti denilinceye kadar 24 saat açık olacak. Bizzat benim yönetimimde hizmet verecek olan KRİZ MASASI köylerimizin de hizmetinde olacak. Dünya’da özellikle son dönemde Avrupa ülkelerinde başta İtalya ve İngiltere olmak üzere tedbir almada gecikmenin bedelini içler acısı bir bilançoyla ödüyor.
Sağlık Bakanlığımızın aldığı erken önlemlere diğer bakanlıklarımızın büyük destekleri ve Cumhurbaşkanımızın süreci bizzat kendinin yönetmesiyle Türkiye inşallah bu salgını en az hasarla atlatacaktır. Ancak işin hafife alınması durumunda yaşanacak felaketi özellikle İtalya da görüyoruz. 65 yaş üzerini direk büyük oranda tehdit ve yok eden bu acımasız virüse karşı çok dikkatli olmalı ve harfiyen kurallara, yasaklara uymalıyız.
Osmaneli Belediyesi olarak birinci önceliğimiz Koronavirüs salgınına karşı mücadele. 24 Saat Kriz Masamızla ve tüm personelimizle Osmaneli Halkının ve köylerinin hizmetindeyiz.Allah dualarımızı kabul eder ve inşallah en kısa zamanda bu illetten kurtuluruz” dedi.
Kriz Masası iletişim Bilgileri,
Başkan Münür Şahin 0.533.263.40.62
Kriz Masası 110

korona-kriz-masasi-kuruldu-1.jpg

 

Kaynak: Mehmet ERDEM
Bu haber toplam 1009 defa okunmuştur
YORUMLAR
corona
meraklı
maskeyi yaşlı adamın takması ve gençlerinde en az 1 metre mesafeli olması gerekirken kuralları alenen ihlal etmek ne kadar mantıklı?????
30 Mart 2020 Pazartesi 02:19
31.206.14.223
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim