• Bilecik6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O FEZLEKE ONURUMUZDUR
19 Mayıs 2018 Cumartesi 14:15

O FEZLEKE ONURUMUZDUR

TBMM Başkanvekili, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Meclis seçim için tatile girerken hükümetin gönderdiği dokunulmazlık tezkeresi için, “Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce ile birlikte 2017 Mayıs’ında referandum için yaptığımız basın açıklaması nedeniyle dokunulmazlığımın kaldırılması isteniyor.  Demokrasi mücadelesi suçsa bu fezleke onurumuzdur” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu tarafından fezleke hazırlandı. Fezleke, hükümet tarafından Meclis 24 Haziran seçimleri için tatile girmeye hazırlanırken TBMM’ye gönderildi.
Fezlekede, Cumhurbaşkanı adayı, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin de ismi yer aldı. Ancak İnce hakkında bu konuda bir fezleke Meclis’e gelmedi. Fezlekede, Tüzün, Muharrem İnce ve CHP Ankara Milletvekili, Anayasa Komisyonu üyesi Murat Emir’in, anayasa değişikliği öncesinde 8 Mayıs 2017’de Ankara’da bir basın açıklaması yaptıkları anlatıldı. 
Fezlekede, İnce, Tüzün ve Emir’in basın açıklaması yaptıkları yerin, “Ankara Valiliğince gösterilen gösteri, yürüyüş ve toplantılar için yer güzergahında olmadığı” gerekçesiyle soruşturma açıldığı belirtilerek, “toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasını ihlal ettiği” iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması istendi.
SUÇLAMA ONURUMUZDUR
TBMM Başkanvekili Tüzün, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“24 Haziran’da Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir seçime gidiyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce için Anadolu’dan dalga dalga yükselen müthiş bir enerji var. Hükümet ne yapıyor. Meclis tatile girmeden önce bir fezleke gönderiyor. Benim dokunulmazlığımın kaldırılmasını istiyor. Fezlekede Sayın İnce’nin de adı geçiyor.  Suçlama, referandum öncesi seçim yasaklarını ihlal. Ne suç işlemişiz? Demokrasiyi korumak için, demokratik hakkımızı kullanıp basın açıklaması yapmak. Böyle bir suçlama, böyle bir fezleke bizim onurumuzdur.  Seçime sayılı günler kala Meclis’e fezleke göndererek, bize kara çalmaya, milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Bıraksınlar bu tür küçük ayak oyunlarını. Bıraksınlar kumpas kurmayı. Bıraksınlar arkadan iş çevirmeyi.  Çıksınlar er meydanına. Televizyonlarda açık oturumlara bizimle çıkmayı reddediyorlar.  Medya görmezden geliyor. Onlar devletin bütün imkanlarını kullanıp milletin vergilerinden toplanan paralarla propaganda yapıyor. Kapa propagandadan kaçınmıyor. Biz ise sadece milletimizden aldığımız güçle meydanlardayız. Ne yaparlarsa yapsınlar 24 Haziran’da biz kazanacağız, Türkiye kazanacak.” Dedi. 

Kaynak: Tuğba Tırpan
Bu haber toplam 478 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim