• Bilecik13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜNÜR ŞAHİN'DEN KRİTİK AÇIKLAMA
10 Nisan 2020 Cuma 12:18

MÜNÜR ŞAHİN'DEN KRİTİK AÇIKLAMA

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, koronavirüse bağlı can kayıplarını yaşandığı ilçede çok kritik iki haftanın kendilerini beklediğini belirterek, “Vaka ve kayıpların artacağı bu sürede evde kalmalı, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamalıyız. Kayıplar artabilir, bu işin şakası yok” dedi. 
Sosyal medya hesabı üzerinden ilçe halkına seslenen Münür Şahin, Osmaneli’nde korona virüsü tedavisi görenlerin sayısının arttığını ifade etti. Tedbirlerin daha da artırılacağını kaydeden Münür Şahin, süreci en az kayıpla atlatmak için mücadele ettiklerini bildirdi. 
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
“Değerli kardeşlerim, önümüzdeki iki hafta içinde koronavirüsle ilgili vaka sayısının ve kayıpların artacağı çok önemli sürece giriyoruz. Özellikle şirketlerimizdeki ortamların yarattığı riskler nedeniyle Osmaneli'de koronavirüs tedavi görenlerin sayısı arttı. Karantinada olanlar, pozitif olanlar bu hafta daha riskli konuma gelecek. Kayıplar artabilir, bu işin şakası yok.
Özellikle risk taşıyan ve çalıştıkları şirketlerde bu virüsü kapan kardeşlerimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Osmaneli’deki vakalara baktığımızda maalesef her gün şirketlerin yarattığı boşluk nedeniyle vakalar ve kayıplar arttı. Son düzlüğe girdiğimiz bu günlerde tedbirleri arttırırken halkımızı uyararak tehditin boyutlarını anlatmaya ve riskleri en alt seviyeye çekmeye çalışacağız.
Özellikle Tekersan (Accuride) şirketimizde yoğunlaşan vakalar maalesef ilçemiz için en büyük tehdit oldu. Şirket çalışmasını durdurmasına rağmen bizdeki vaka sayısını giderek arttırdı ve arttırmaya devam ediyor. Bunun için tedbir olarak üretime ara veren şirketimiz çalışanlarının evlerinde kendilerini karantinaya alarak 14 gün kuralına da uymalarını sağlayacağız. Yine ilçemiz açısından koronavirüs riski taşıyan Ayde Alüminyum, Hakmer ve Odöksan çalışanları kardeşlerimizin da iki hafta kendilerini evde karantinaya almaları gerekiyor. Yine diğer şirket çalışanlarının ve kamudan idari izin kullananların, tatilde olanlarında bu kurala uyup evden çıkmamaları gerekiyor.
Önümüzdeki iki haftayı sıkı bir şekilde evde geçirirsek koronavirüs tehditini Osmaneli’de en az kayıpla atlatmış olacağız. Bunun için halkımızın birbirini uyaracağı ve kontrol altında tutacağına inanıyoruz. Osmaneli Belediyesi olarak Kaymakamlığımız ve diğer kurumlarımızla birlikte ilçemizde koronavirüse karşı önlemleri uyguluyoruz. Pazartesi gününden itibaren belediyemiz önüne araçların park etmesini yasaklayacağız. Amacımız ilçemizde en büyük ve nüfusumuzun %35’lik bölümünün ikamet ettiği Camikebir Mahallemizde oluşan riski azaltmak, burada hareketliliği en alt seviyeye indirmek. Önümüzdeki hafta Cuma pazarımızı da geçici olarak kapatacağız.
Değerli kardeşlerim hepimizin sağlığı ve geleceğimiz için son iki hafta, dişimizi sıkalım, evden mecbur kalmadıkça çıkmayalım. Unutmayalım bu hafta koronavirüste sayılar ve kayıplarımız artacak. Önümüzdeki haftadan itibaren biraz daha azalacak. Sonrası inşallah gün gün daha iyiye gideceğiz. Ve inşallah bugünler geçecek. Ama artık Dünyada hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.
İnşallah bu süreci en az kayıpla atlatarak, yaşamdan dersimizi almış ve birbirimize karşı bağlarımızı arttırmış olacağız. Bu süreçte bize bir ve beraber olmayı, dayanışmayı, aile ve komşuluk ilişkilerimizi arttırmamıza da yaradı. Osmaneli bu riskli dönem bittiğinde, büyüme ve yükseliş sürecini sürdürecek, büyük güç Türkiye dünyada ilk onda yerini daha da sağlamlaştıracaktır. Unutmayalım her şerri hayra çevirecek güce sahibiz. Allah bize yeter.”

- Bilecik Haber - 

 

Bu haber toplam 4831 defa okunmuştur
YORUMLAR
bu ayıp yeter
cengiz şahin
virusu bile reklam yaptılar. iyilik ve yardımlar gizli kalır beyler.bırakın sayfalarınızda yaptığınız iyilik ve yardımların reklamını yapmayı.çok ayıp. ve osmaneli belediyesi ve himayesindeki kadınların ayıbından bahsedin biraz. bu ülke yıllar önce savaşlarda türk kadınlarının gücünü desteğini hep görmüştür. şimdi ise o kahramanların kemiklerini sızlatıyorlar.ücretsiz maske dikilecek deniliyor hiç bir kadın yok ama tanesini 2 liradan dikeceksiniz diyince 40 kadın çıkıyor.başkan yakışmadı sana.
12 Nisan 2020 Pazar 01:59
78.178.118.194
Ümit Bülent can
İnşallah amin
11 Nisan 2020 17:01
95.7.2.241
Karantina
Osmaneli
İlçeyi ve çevre beldeleri karantinaya alın sayın başkan, geç olmadan.
10 Nisan 2020 Cuma 13:48
78.178.93.172
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim