• Bilecik32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜNÜR ŞAHİN, 7-17 ARALIK MEVLANA HAFTASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI
12 Aralık 2016 Pazartesi 16:35

MÜNÜR ŞAHİN, 7-17 ARALIK MEVLANA HAFTASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, 7-17 Aralık Mevlana Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Münür Şahin, Mevlana Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında “Gel, gel, ne olursan ol yine gel, Bizim dergâhımız, ümitsizlik dergâhı değildir, Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel... ” 13 üncü yüzyıldan günümüze ışık tutan tasavvuf düşünürü Mevlana Celalettin Rumi günümüzde de hoşgörü ve sevginin temsilcisi olmaya devam ediyor.
"Biz birleştirmek için geldik, ayırmak için değil.", "Yolumuzda riyazat yok; burada hep lütuf var, bağış var.” diyerek Mevlana Hazretlerinin en büyük mesajının sevgi ve birlik olduğunu belirten Osmaneli Belediye Başkanı  Münür Şahin, derin köklere sahip Türk Milletinin zengin tarihinde yetişen nice liderler, dervişler, sanatkârlar, pirler, bilim üstatları vardır. Bu değerli şahsiyetleri anmak, hatırlamak ve yeni nesillerin öğrenmesini, sevmesini sağlamak hem insanlık olarak hem de inancımız ve benliğimiz gereği olmazsa olmazımızdır” şeklinde konuştu.
Göründüğümüz gibi olmak ve ne arıyorsak kendinde aramak, bizleri çok daha iyi, yararlı ve faydalı insanlar haline getireceğini vurgulayan Münür Şahin; 13. yüzyıldan günümüze mesajlar vererek aklımızı bilgiyle donatan, kalplerimizi umutla yeşerten, gönüllerimizi sevgiyle fetheden Hz. Mevlana'nın 743. Vuslat yıldönümünün; millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğe, dünya barışının tesisine vesile olmasını temenni ederim" dedi.

Kaynak: Ramazan Düz
Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim