• Bilecik5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEYDANLARI SATTILAR, MEZARLIĞA LUNAPARK KURDULAR
19 Eylül 2017 Salı 14:33

MEYDANLARI SATTILAR, MEZARLIĞA LUNAPARK KURDULAR

CHP OSMANELİ İLÇE BAŞKANI FAİK ÜSTÜN “MEYDANLARI SATTILAR, MEZARLIĞA LUNAPARK KURDULAR”

 Osmaneli’de kurulan geleneksel Osmaneli Panayırı ile ilgili olarak bu yıl, her yıldan farklı olarak toplumu değişik kesimlerinden tepkiler geldi ve gelmeye de devam ediyor. Osmaneli CHP İlçe Başkanı Faik Üstün gazetemize Osmaneli panayırı ile ilgili olarak özel açıklamalarda bulundu. CHP Osmaneli ilçe başkanı Faik Üstün, “Bu arkadaşlarımızın dirilere saygı göstermediğini biliyorduk, bu yıl ölülere de saygıları olmadığını öğrenmiş olduk. Osmaneli’de sanki başka hiçbir yer kalmamış gibi, lunaparkı şehir mezarlığının yanı başına kurmaları bunun bir göstergesidir. Deveye sormuşlar boynun neden eğridir diye, demiş ki nerem doğru ki. Yanlışlık baştan beri gelmektedir. Meydanlar şehirlerin nefes aldıkları, insanların huzur buldukları mekânlardır. Osmaneli Belediyesi 3 yıl içerisinde Osmaneli’nin en güzel meydanlarını yok etmiştir. Geçmiş yıllarda panayırın kurulduğu meydan TOKİ’ye tahsis edilmiştir. Yine Belediye binasının arkasındaki Tayyare meydanına ucube bir şekilde iki blok bina yapılmıştır. Osmaneli’de meydan kalmayınca da belediye lunaparkı mezarlığa kurdurmak zorunda kalmıştır. Belediyeye 30-40 bin lira gelir amacıyla yapılan bu iş, ölülerimize yapılan saygısızlığa değmemektedir. Sayın Başkanın ve belediye idarecilerinin “Ben Yaptım Oldu Mantığı” bu yanlışlıkları üst üste katlayarak getirmektedir. Panayırın Lunaparkı mezarlık yanına kurulurken hiç kimseden fikir alınmamıştır. Esnaf odalarından, STK’larından ve siyasi partilerden panayır ile ilgili bir gün olsun fikir sorulmamıştır. Oysa bizlerde Osmaneli’de yaşamakta ve Osmaneli’nin bir parçası durumundayız. Her para demek değildir. Müslüman Türk Milletinin kendi örf adet ve gelenekleri vardır. Bu örf, adet ve gelenekler maalesef para uğruna bir kenara atılmakta ve unutulmaktadır. Panayır konusunda Osmaneli Belediye Başkanının Belediye meclis üyelerinden bile fikir aldığını zannetmiyorum. Ben yaptım oldu mantığı Osmaneli Belediyesine tamamen hâkim olmuştur. Allah Osmaneli’nin sonunu hayır eylesin. Osmaneli mezarlığında yatan dedelerimiz, ninelerimiz, anne ve babalarımız ebedi istirahatgahlarının dibine lunapark kurdurup milleti mezarlık dibinde eğlendirenleri affetsin” dedi. CHP İlçe Başkanı Faik Üstün panayır ile ilgili alternatif alanlar da sunarak, “Belediyemiz panayırı Sakarya kenarına kurdurabilirdi. Hatta İstasyon mahallemizdeki alana lunapark kurulup, Atatürk Bulvarına da esnaflarımıza tezgâh açtırabilirdi. Atatürk Bulvarı bir haftalığına kapatılsa bir sorun olmazdı. Çünkü orada alternatif yollar mevcuttur. Böyle alternatif yerler varken, mezarlık dibine lunapark kurulması, tarihi şehir olan Osmaneli ilçemize yakışmamıştır. Bunun da günahı ve vebali Belediyemizin üstündedir” dedi.

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 3519 defa okunmuştur
YORUMLAR
Misafir
Belediyeye panayırdan 50 bin tl kazanacak diye ölülerimize yapılan saygısızlığı tabikide bir AKP li olarak bende kınıyorum.....Bizler mezarlık yanından geçerken müzik kısan insanlarız...demekki para değerlerimizden daha kıymetli...!!!!!!!
21 Eylül 2017 12:59
176.238.27.69
Biraz insanlık.
Biz mezar liktan geçerken saygı mizdan müziğin sesini kısardık.Şiddetle kınıyorum bu saygısız lığı biraz olsun insan olun ayıptır günahtır.gitgide dibe batıyor sunuz farkında değil siniz.Allah kimsenin yanı na ettiği ni bırakmaz.
20 Eylül 2017 12:59
88.224.98.38
ANLATAMAMA
AK PARTİLİ
Ben bu olayı evde çocuklarıma anlatmadım ki seçimde millete nasıl anlatacam. Biz okyonuslar aştık, denizleri aştık fakat küçük bir derede boğuluyoruz. Yapılan ölülere çok büyük saygısızlıktır.
20 Eylül 2017 Çarşamba 12:15
88.242.171.85
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim