• Bilecik28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LOJMANLAR BÖLGESİNDE Kİ BÜYÜK TEHLİKE
06 Ekim 2017 Cuma 15:52

LOJMANLAR BÖLGESİNDE Kİ BÜYÜK TEHLİKE

Osmaneli Haber Gazetemizin WhatsApp şikâyet hattını arayan vatandaşlar, “Artık insanlara saldırıyorlar. Bu köpeklere bir çare bulacak yetkili yok mu? Dediler.

Osmaneli’nin Bilecik yönünden girişinde lojmanlar bölgesinde bulunan köpekler, insanlara saldırmaya başladılar. Okulların açılması ile birlikte sabah erken okula giden çocuklara da saldıran köpeklerden, mahalle halkı oldukça şikâyetçi. Gazetemizde daha önce de haber olarak yayınladığımız köpeklere bir çare bulunması konusunda gazetemizi arayan vatandaşlar,  “Sayın Belediye Başkanı Osmaneli ilçemizi turizm kenti yapmak için çabalıyor. Bu çalışmalarını da takdirle karşılıyoruz. Fakat bazı olumsuzluklara da bir çare bulmasını istiyoruz. Lojmanlar bölgesindeki ucube bir kulübede bakılan köpekler insanlara saldırmaya başladılar. Özellikle kadınlar ve çocuklar o bölgeden geçmeye korkar hale geldiler. Okullar açıldı, çocuklarımız erken saatlerde okula gidiyorlar. Birimizin çocuğunu ısırırsa bunun hesabını kim verecek. Köpekler aşılımıdır değimlidir kimse bilmiyor. Son günlerde her gelen geçene saldırmaya başladılar. Yetkililere gazeteniz aracılığıyla seslenmek istedik. Bu köpekleri o bölgeden uzaklaştırınız. İnsanların başına kötü bir şey gelmeden bir tedbir alınız. Turizm kenti olma yolunda ilerleyen Osmaneli’ye bu köpekler ve köpeklerin barındığı o kulübe yakışmıyor. Tam da şehrin girişinde etrafı pislik yuvası olmuş bu ucube kulübenin de oradan kaldırılmasını istiyoruz. Yarın köpekler kaldırılsa, hapçılara tinercilere mesken olacak orası. Osmaneli için gece gündüz demeden çalışan Belediye Başkanımız Münür Şahin’den ricamız, bu işe bir el atmasıdır” dediler. 

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 2090 defa okunmuştur
YORUMLAR
Muharrem Durutlar'a cevap. devamı
Abdullah İnce
Hayvanlara karşı değiliz istediğimiz köpeklerini bizlere zarar vermeyecek şekilde kapalı alanda veya bağlayarak bak. Ayrıca detaylı fikirlerimi öğrenmek istiyorsan yanına gelip teferruatlı anlatayım. Köpeklerin sana veya tavuklarına saldırmaz, ama köpeklerin daha önceki yıllarda komşumun kayınvalidesine de ciddi zarar verecek şekilde saldırdı. Haberlere çıkmadı ama istersen yüzleştirebilirim.
11 Ekim 2017 Çarşamba 09:57
212.175.213.64
Muharrem Durutlar'a cevap.
Abdullah İnce
Adımı yukarıya yazdım. Daha önce şikayet etmedim. Ama senin baktığın köpeklerden herkes gibi ben de rahatsızım. Odöksan işçi lojmanlarında oturuyorum. Daha önce senin yanında (hem bizim lojmanların önünde hem de senin köpekleri beslediğin köşede) bana bir kaç kez saldırdılar. Hatırlarsan sana neden köpekler bana saldırırken ses çıkartmıyorsun dedim. Senden yine ses çıkmayınca köpekleri ben kovaladım. Biz de hayvanları seviyoruz.
11 Ekim 2017 Çarşamba 09:52
212.175.213.64
sokak hayvanları
muharrem durutlar
osmanelide tehlike diye başlık atan ve sokak hayvanlarını hedef gösteren gazeteyi şiddetle kınıyorum ben 62 yaşındayım hiç bir köpek bana saldırmadı kaldiki o hayvanlarında yaşam hakkı var onlara ben kendi imkanlarım ile bakıyorum vede aşılarını düzenli yaptırıyorum köpek kulübesi diye araba garajlarını göstermişsin yanına gidip resmi öyle çekseydin orada tavukların olduğunu görür ona göre yazını yazardın kaldıkı bld. barınak yapmasını destekliyorum ..
07 Ekim 2017 Cumartesi 15:43
88.224.102.27
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim