• Bilecik13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUDÜS DAVAMIZ
08 Aralık 2017 Cuma 15:58

KUDÜS DAVAMIZ

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanımasının ardından, Türkiye’nin her yerinde protestolar çığ gibi yükseliyor. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde 08 Aralık 2017 Cuma günü, Cuma çıkışı sonrasında Ak Parti Teşkilatları “Kudüs Davamız” eylemi gerçekleştirdiler. Osmaneli Ak Parti İlçe Teşkilatı da Cuma nazmı çıkışında Osmaneli Fatih Camii önünde Kudüs’ün Başkent olarak açıklanmasını protesto etmek amacıyla bir bildiri okudu. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli Ak Parti İlçe Başkanı Mefharet Göbekçi, Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Hakan Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaşın katıldığı protesto eyleminde bildiriyi Ak Parti Osmaneli İlçe Başkan Yardımcısı Yasin Akçay Okudu. Okunan Bildiride;

“ Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakârlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız” denildi.

kudus-davamiz.jpgkudus-davamiz-4.jpgkudus-davamiz-2.jpgkudus-davamiz-3.jpg

Kaynak: Ramazan Düz
Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
YORUMLAR
nedim
benim tandgmm yasin akçay menfaat icin ugrasmaz yanlyosunnn adamgibi dava pesinde yanındaymm sonuna kadarr yasin baskan
11 Aralık 2017 23:01
176.55.53.76
nedim
benim tandğım yasin akçay menfatle isi olmazz sadece dava pesinde adamgibii
11 Aralık 2017 22:58
176.55.53.76
Necati
Bizler osmaneli gençliği olarak akparti ve kurucu başkanımız cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve onun kutlu davasına gönül vermiş gençler olarak yasin başkanimiza yapilan bu küstah ve alçak sözleri söyleyen kişi ve kişilere burdan mesaj veriyorum bizler yasin başkanımızın herzaman yanindayiz biz gençlere hertürlü desteği fedakarlığı elinden geldiğinin fazlasını yapan yasin başkanimiza bu sözleri söyleyenleri allaha havale ediyorum.Yanınizdayiz yasin başkanim yolunuz her daimaçık olsun
11 Aralık 2017 22:12
176.55.71.211
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim