• Bilecik6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATAR’A ASKER ÇIKARACAĞINA ÖNCE ASKERİMİZE DÜZGÜN YEMEK ÇIKAR
20 Haziran 2017 Salı 19:43

KATAR’A ASKER ÇIKARACAĞINA ÖNCE ASKERİMİZE DÜZGÜN YEMEK ÇIKAR

CHP MİLLETVEKİLİ VE MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ TÜZÜN “KATAR’A ASKER ÇIKARACAĞINA ÖNCEASKERİMİZE DÜZGÜN YEMEK ÇIKAR”

Milli Savunma Komisyonu’nun CHP’li üyeleri Manisa’da askerlerin yedikleri yemekten zehirlenmeleri üzerine komisyonu olağanüstü toplantıya çağırdı.
Komisyon üyesi Bilecik Milletvekili Yaşan Tüzün, Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Hatay Milletvekili Birol Ertem, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, İzmir Milletvekili Murat Bakan ile Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, TBMM Başkanlığı’na yazılı başvuruda bulundu.

Manisa’da askerlerin son bir ay içinde 4’üncü kez yedikleri yemekten zehirlendikleri, Er Hüsnü Özel’in hayatını kaybettiği, 2 binden fazla askerin hastanelerde tedavi altına alındığına dikkat çekilen başvuruda, askerlerin neden zehirlendiklerine ilişkin resmi makamların tatmin edici bir açıklama yapmadığı vurgulandı.
CHP’nin başvurusunda aynı ilde 4’üncü defa yaşanan olayların sıradan bir zehirlenme vakası olmadığı, ortada ciddi bir sorun olduğu ve bu sorunun giderek büyüdüğü belirtilerek, şöyle denildi:
“Asker ailelerini tedirgin eden ve toplumda büyük tepkiye neden olan Manisa’da yaşanan zehirlenme vakalarını görüşmek üzere Milli Savunma Komisyonu’nun en kısa zamanda toplantıya çağrılmasını ve Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı tarafından konu hakkında Komisyonumuza bilgi verilmesinin sağlanması hususunda gereğini bilgilerimize arz ederiz.”
CHP’li Tüzün, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, TSK’daki yemek ihalesinden kötü kokular geldiğini belirterek, “Söz konusu firma 4 kez ismini değiştiriyorsa, daha önce kazandığı kamu ihaleleri yine zehirlenme nedeniyle iptal edildiyse, vatani görevini yerine getiren askerlerimiz için yemek ihalesi bu firmaya nasıl verilmiştir? Bu firma kimler tarafından korunup kayrılmaktadır? Askerlerimiz üzerinden hamaset yapanların Katar’a asker çıkaracağına önce kendi askerine düzgün yemek çıkarması gerekir.”

 

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1257 defa okunmuştur
YORUMLAR
Ağzı olan!
misafir
Ama pardon !''Yemek'' tabi ki sizin işiniz,unutmuşuz.
21 Haziran 2017 Çarşamba 09:54
88.250.190.100
Ağzı olan!
misafir
Cumhurbaşkanının dediği gibi 2 koyunu güdemeyecek olanlar;Bir zamanlar Yerel Yönetim konusunda başarıları malum olanlar.yönetim konusunda ahkam kesiyorlar;
21 Haziran 2017 Çarşamba 09:52
88.250.190.100
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim