• Bilecik4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KASIM AYI MECLİSİNDE OY BİRLİĞİ
07 Kasım 2019 Perşembe 18:52

KASIM AYI MECLİSİNDE OY BİRLİĞİ

Kasım ayının ilk Salı günü yapılan Osmaneli Belediye Meclisi Toplantısında Başkan Münür Şahin; devam eden işler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Turizmde devam eden restorasyon çalışmaları. Bebka destekleriyle tarihi çarşıdaki restorasyon, sokak sağlıklaştırması, filli boya destekleri ile yüz iyileştirme ve iş geliştirme merkezi projesinde gelinen aşama. Sanayileşmede devam eden yatırımlar ve yeni yatırımcıların talepleri, mevcut şirketlerimizin yeni yatırım planları. Tarımda Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünün destekleri ve salça talepleri. Otogarda gelinen son durum ve bir ay içinde hizmete alınma programı. Finansal yapı ve belediyenin kredi kullanmadan 2019 yılını tamamlayacağı. Sonraki yıllar içinde yatırımların özkaynaklardan karşılanması. İçişleri ve Sayıştay tarafından yapılan denetimlerde Osmaneli belediyesi için olumlu görüş verilmesi ve teşekkür edilmesi. Lefke Bezi üretiminde gelinen nokta ve Rusya Fuarında İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından verilen destekler. Osmaneli Belediyesinin hedefleri hakkında"meclis üyelerine bilgi verdi.
Dört maddeden oluşan meclis gündeminin görüşülmesine geçildi.
1.2020 yılı bütçesinin görüşülmesi ve hazırlanması için Bütçe Plan Komisyonuna yetki verilmesi maddesi meclis üyelerinin oybirliği ile onayı ile,
2.Mevcut Küçük Sanayi Bölgesinde yeni küçük sanayi parsellerinin oluşturulması konusunda imar komisyonun olumlu görüşü oybirliği ile kabul edildi. Osmaneli Belediyesi yeni küçük sanayi arsalarını mevcut alanda oluşturacak.
3.Balaban Meydanı ile Belediye arasındaki alanın ticari alan olarak belirlenmesine yönelik komisyon görüşü oybirliği ile kabul edildi.
4.Atıkların değerlendirilmesi, ekonomiye kazandırılması, geri dönüşüm ve atıklardan yapı elemanları üretilmesi konusundaki Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Osmaneli Belediyesi, Odöksan AŞ, Mermer üreten şirketler, Çevre Şehircilik arasında yürütülen proje kapsamında yapılması planlanan tesis için, Osmaneli Belediyesi encümenine 10 yıllık kiralama yetkisinin verilmesi.
Odöksan - Toki Kavşağı arasında küçük sanayi parsellerinde 25 adet dükkân yapılarak küçük sanayicilere 10 yıla kadar kiraya verilebilesi için encümene yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.
Belediye Başkanı Münür Şahin ;"Birlik ve Beraberlik içinde Osmaneli hedefleri için tüm siyasi partilerimizin ve bağımsız belediye meclis üyelerinin oybirliği ile gündemdeki tüm maddeleri onaylaması Osmaneli için çok önemli. Bu birliği sağlayan tüm belediye meclis üyelerimize ve bu kararları gece gündüz çalışarak başarıyla uygulayan belediyemiz yöneticilerine ve belediyemiz çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz" dedi.

kasim-ayi-meclisinde-oy-birligi-1.jpg

 

Kaynak: C. Onur Aydın
Bu haber toplam 1041 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim