• Bilecik4 °C

MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEHMET ERDEM / Yazı İşleri Müdürü

İHTİYACIMIZ VAR

17 Mayıs 2018 Perşembe 15:35

Çocuğunu Okula yazdıracaksın. Araştırdın sordun soruşturdun. Herkes Nihal öğretmen iyidir dedi. Gittin okula kayıt için, bir de baktın ki MHP il başkanının eşi. Öğretmen, bildiğin koyu Ülkücü yani. Vazgeçmezsin, okulda CHP’li Ak Parti’li öğretmen aramazsın. O bildiğin Ülkücü öğretmene emanet edersin çocuğunun geleceğini. Sen den benden de iyi sahip çıkar. Kendi çocuğu gibi gözünden bile sakınır.
Ak partili esnafsın, bankada acil işin var. Dükkânda kalfa, çırak yok. Kilit vurmak yerine dükkânı CHP`li yan komşun kasap Mehmet’e emanet edersin; komşu göz kulak olur musun bir saat işim var dersin, o da kendi dükkânı gibi bakar, Ak Parti il merkezini arayıp bu ricada bulunamazsın. Bulunsan da gelip dükkânını bekleyen olmaz.

CHP'lisin gece saat 02.00, 3 yaşındaki bebeğin ateşlenmiş altında araban yok, Ak Partili üst komşunun, emekli polis memuru Rıza amcanın zilini çalarsın, pijamalarıyla koşar gelir. Alır oğlunu götürür hastaneye. Gece boyu seninle nöbet tutar başında. CHP il başkanlığını aramazsın. O saatte arasan da bırak geleni, telefona bakan bile olmaz.

O partilisin, bu partilisin, ideolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olduğun, sokağa çıktığında selâmlaştığın, hal hatırını soran dostların, arkadaşların, komşuların, akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir. Ve yaşadığın sürece iyi ya da kötü gününde bu insanlar senin yanındadır her zaman...
Düğün dernek edersin misafirlerinin arasında Ak Partili de, CHP'li de, MHP'li de vardır... Hediye getirirler, altın takarlar; cenazen olur taziyeye gelirler. Yeri gelir tabutunun altına hep birlikte girer, omuz verirler. Arkandan helal ederler haklarını. Düğününe, taziyene Ak Parti Genel Başkanı gelmez, Cumhurbaşkanı gelmez, CHP Genel Başkanı gelmez, MHP Genel Başkanı ya da başbakan da gelmez. Selanı bile duymaz onlar. Ama olur da onlar yüzünden kırarsan sevdiklerini bu sefer işte o zaman yalnız hissedersin kendini. Halayın başına girdirecek komşu da bulamazsın, cenazende Fatiha’nı okuyacak dostta...

Siyasi görüş farklılıkları yüzünden tepedekilerin tepişmeleriyle 'sen komşunla, eşinle, dostunla tepişme... Dünya bir tane ve hepimiz burada yaşıyoruz, ama acı ama tatlı, güçlü ve akıllı olmak zorundayız.

Güçlüyseniz, akıllıysanız bölünmeyin birleşin... Daha sıkı sarılın birbirinize, oyunlara gelmeyin...

Klavye başında birbirinize küfür, tehdit sallayarak siyaset yapmayın... Siyasetinizi sandıkta yapın.

Bizim birbirimize ihtiyacımız var, birlik olmaya ihtiyacımız var.
Siyasi kimliklerimizin, ideolojilerimizin, ırklarımızın, milletlerimizin, dinlerimizin taaaa arkasında olan birisi var. İNSAN olan halimiz. Birbirimize baktığımızda taaa derinlerdeki o kimliği görmeyi başarmalıyız.

“Hep birlikte yaşamak istiyor ama hep birlikte ölmek istemiyorsak birbirimize saygı duymayı öğrenmeliyiz…”

Bu yazı toplam 1715 defa okunmuştur.
YORUMLAR
misafir
mehmet abi sen en güzeli iyi partiye emanet et o gün ülkeye hekesi kucaklayarak herkesin sesi olacak
17 Mayıs 2018 19:20
176.55.48.85
Hüseyin Güler
Türkiyedede üç tane mi parti var.ben pek anlayamadım
17 Mayıs 2018 17:55
176.218.92.250
Milliyetçi
Helal olsun bu adamın eli öpülür saygılar
17 Mayıs 2018 17:18
176.55.68.176
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim