• Bilecik13 °C

MÜNÜR ŞAHİN

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜNÜR ŞAHİN

HERKES KENDİNİ SORGULAMALI

29 Ocak 2019 Salı 15:29

ABD VE AB ülkeleri, seçimle gelen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu darbe ile devirmek istiyor. Yıllardır arkasında Amerika'nın da bulunduğu darbeleri yaşayarak bugünlere geldik. Son olarak 15 Temmuz 2016'daki darbenin arkasında Amerika'da konuşlanmış bir terör örgütü, yani FETÖ vardı. 15 Temmuz darbe girişimine karışanlar, yurt dışına kaçtıklarında dost ve müttefik olarak bildiğimiz ülkeler tarafından adeta kucaklandılar. Yaklaşan yerel seçimlerde gizli bir el(FETÖ) hortlamış ve sahnede yerini almıştır.
Şimdi Venezuela'nın Maduro'sunun yaşadıklarını izlerken, başımıza gelenleri hatırlayıp Maduro'yu kendimiz gibi hissediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki açık ve seçik duruşu, hepimizin duygularını yansıtıyor. Ancak bizi de bekleyen benzer tehlikeleri de hiç göz ardı etmemeliyiz. Özellikle 31 Mart'taki yerel seçimlerin sağlığına ilişkin olarak belirli çevrelerin seslendirdikleri aldatıcı duyurular, benzer durumların Venezuela'da da tekrarlandığını hatırlatmalıdır.
Dünya'daki kanıtlanmış petrol rezervi 2017 yılı içinde gerçekleşen tüketime rağmen yeni keşiflerle 2018 yılı başında önceki yıla göre artmıştır. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından hazırlanan verilere göre 2015 sonu itibariyle toplam rezerv 1 trilyon 659 milyar varil veya 263,8 milyar ton seviyesindedir. 2018 yılı başında ise toplam üretilebilir petrol rezervi 1 trilyon 726 milyar varile yükselmiştir. 2012 yılına kadar dünyanın en fazla petrol rezervine sahip olan ülkesi Suudi Arabistan iken, 2012 yılı içerisinde Venezuella'da keşfedilen yeni kaynaklar ile 2013'ten itibaren Dünya'nın lider petrol zengini ülkesi Venezuella olmuştur. İşte zengin petrol kaynaklarına sahip olan Venezuzella'nın ABD ve AB destekli darbeyle karıştırılmak istenmesinin en önemli nedeni "PETROL KAYNAKLARIDIR".
31Mart 2019 yerel seçimleri sonuçları, tüm darbecilere ve Türkiye üzerinde hesap yapanlara karşı verilecek bir cevap olmalıdır. Ben Recep Tayyip Erdoğan'cıyım diyen herkes diğer kardeşini kucaklamalıdır. İl, İlçe yönetimleri, vekiller geçicidir. Kimse şu anki konumuna bakarak güç zehirlenmesine girmemelidir.31.Mart yerel seçimleri hesap kesme değil, birlik ve beraberlik içinde hareket edilecek, partiye ve ilçeye hizmeti olanları kucaklıyacak, onları onurlandıracak davranışlara sahne olmalıdır.
Unutmayalımki Recep Tayyip Erdoğan davasına en büyük zararı verenler içimize yerleşmiş menfatci, çıkarcı ve rantcılardır. İnşallah Türkiye üzerinde oynanan oyunları, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan oyunları birlik ve beraberlik içinde çözebiliriz. Yoksa Allah göstermesin seçimlerde alınacak ters bir sonucun ne İl, İlçe başkanlarına, Belediye Başkanlarına, Yönetimlere, Milletvekillerine faydası olmıyacaktır. Ak Partiliyim, Recep Tayyip Erdoğan’cıyım diyen herkes kendini sorgulamalı ve koşulsuz bütünleşmelidir.
Saygı ve sevgilerimle,

 

Bu yazı toplam 5655 defa okunmuştur.
YORUMLAR
özcan badcuhadar
sayın baskanım bağımsız aday olduguza sevindim allah yardımcın olsun insalah siz kazanaksınız belki beni hatırlamassınız censze hızmet aracı şöförüyüm osman eliye cenaze getırmiştim sizler iftar yemegi veriyodunuz sofranıza misafir olmuştum sandalyeden kalkkarak bize yer vermiştiniz ve ısrarıma rahmen baska sandelye gelene kadar ayakta beklemiştiniz dahs sonra osman eliye geldigimde cok calşip osman elinin cehresının degıstıgınj gordum sız bskanliga bır fanatık ak patılı calişkansınız
20 Şubat 2019 14:12
178.240.237.78
HST LER ŞEHİR DİŞİNA YAKISIR
MUTİŞ ALİ
MERAK ETMEYIN MEZARLIK ALTINA HASTANE OLMAZ DİYORSUNUZ MERAK ETMEYIN SEKIZ ON SENE SONRA ORASI TAM ORTADA KALACAK. KISA ZAMANDA ECZANELER SIRALANACAK. BASKANIMIZ HER YERE MÜNÜBÜS TAHSİS ETTİ TÜM HST VE TASIYICILARA TEŞEKKÜRLER
31 Ocak 2019 Perşembe 14:25
176.237.137.119
Misafir
Belediye başkan adayı gösterilmeyince, pes etmeyip bu tür görüşlerinizin sizi " çooook çoook iyi yerlere getirilmenizin"" belgesi olması olacağı düşünceniz, inşallah sizi ikinci bir hayal kırıklığına uğratmaz.
30 Ocak 2019 14:41
78.180.50.231
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim