• Bilecik22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HAL KOMİSYONDAN GEÇTİ
15 Kasım 2016 Salı 17:12

HAL KOMİSYONDAN GEÇTİ

Osmaneli'de yapılacak olan hal binası için komisyon kuruldu. Osmaneli Belediye başkanlığınca  "Toptancı Hali Kuruluş Komisyonu"   oluşturuldu.
Komisyon Başkanı Hayatı Kaba" Komisyonumuz hayırlı olsun. Amacımız çiftçilerimizin üretmiş olduğu ürünlerin daha iyi şekilde değerlendirilmesidir. Kuracağımız hal ile çiftçi ile sebze meyve toptancısını bir araya getirerek çiftçilerimizin zarar görmemesini sağlamaktır." dedi

hal-komisyondan-gecti-3.jpghal-komisyondan-gecti-9---kopya.jpg
Osmaneli Belediye Veterineri Abdullah Tetik  hal kurulması için gereken şartların için coğrafi konumunun ve ulaşım imkanlarının uygun olması gerekir. Yerleşim alanının giriş veya çıkışındaki bir ana karayolu veya suyolu yakınında ya da demiryolu güzergahında bulunmalıdır. Mesken ve işyerleri ile gıda güvenirliği bakımından risk oluşturan tesis ve benzeri yerlere uzak olmalıdır. Kuru, iyi drene edilmiş ve su baskınlarına maruz kalmayacak yapıda olması ilgili mevzuata göre  toptancı hali kurulmasına engel bir durumunun olmaması gerekir. Yapılan kontrol, denetim ve incelemeler neticesinde, Osmaneli Belediyesi Toptancı Halinin, yönetmeliklere göre uygun özellikler bulunduğundan toptancı halinin kurulması uygun görülmüştür." dedi.
Komisyon üyeleri hal kurulması konusunda olumlu görüş beyan ettiler. Komisyon hal binasının yapılacağı alana giderek incelemede bulundu.

Kaynak: Ramazan Düz
Bu haber toplam 1480 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim