• Bilecik16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HADİ İKTİDAR İLGİLENMİYOR YA MUHALEFET NE YAPIYOR ?
14 Ekim 2016 Cuma 07:20

HADİ İKTİDAR İLGİLENMİYOR YA MUHALEFET NE YAPIYOR ?

HASTANEDEKİ UZMAN DOKTOR YOKLUĞUNDAN ŞİKÂYETÇİ OLAN VATANDAŞLAR, HADİ İKTİDAR İLGİLENMİYOR YA MUHALEFET NE YAPIYOR ?

Kurban Bayramından önce dile getirdiğimiz, Osmaneli Devlet Hastanesindeki uzman doktor boşluğu halen devam ediyor. 
Osmaneli Devlet Hastanesinde, Dâhiliye uzmanı,  Çocuk hastalıkları uzmanı, Kadın Doğum uzmanı ve Genel Cerrahi kadroları olmasına rağmen, bu kadrolardan sadece Dâhiliye uzmanı kadrosunun dolu olduğu, diğer kadrolara ise halen bir atama yapılmadığı gözlemlenmektedir. Mevsimin kışa döndüğü bu günlerde özellikle çocukların sık hastalandığı ve okulların açılması ile birlikte bulaşıcı hastalıkların artmasının söz konusu olduğu dönemde, Osmaneli Devlet Hastanesinde bir Çocuk Hastalıkları uzmanının olmaması büyük eksiklik olarak göze çarpmaktadır. Geçtiğimiz günlerde gazetemizi arayarak, Hastanedeki uzman doktor eksikliği hakkında serzenişte bulunan Osmanelili vatandaşlar, “Çocuklarımız hastalandığında Bilecik’e götürmek zorunda kalıyoruz. İlçemizde çok güzel bir hastane binamız olmasına rağmen, içinde hastaları tedavi edecek doktor yok. Sağlıkta çağ atladığını söyleyen hükümet ve Devlet yetkililerine soruyoruz. Türkiye’de sağlıkta çağ atlanırken, Osmaneli ilçemizi unuttunuz mu? Yoksa Osmanelililer hastalanmaz diye mi düşünüyorsunuz. Bizler de insanız, bizlerin çocukları da zaman zaman hastalanabiliyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan her nikâh töreninde 3 çocuk istiyor. Fakat Osmanli’de vatandaşlar çocuk yapmaya korkar hale geldiler. Doğum için ya Bilecik, ya Sakarya’ya gitmek zorunda kalıyorlar. Hastalıkların çoğaldığı şu mevsimde gece yarıları çocuklarımızı Bilecik’e götürmek zorunda kalıyoruz. Yetkililerimize sizlerin aracılığıyla sesleniyoruz. Bumudur sağlıkta çağ atlamak. Osmaneli’ni geliştirdiklerini söyleyenler, iki tane doktorun atamasını yaptırmaktan mı acizler” dediler. 
Osmaneli’de uzman doktor yokluğundan şikâyetçi olan vatandaşlar, Hükümet yetkililerinin yanı sıra muhalefet partileri yetkililerine de yüklenerek, “Osmaneli ilçesinde Muhalefet Partileri var mı? Yok mu? Belli değil. Muhalefetin görevi iktidarı denetlemek değimlidir? Sorunları gündeme taşımak değimlidir? İnsan sağlığını ilgilendiren bir konu hakkında bile iki laf etmeyen Muhalefet partilerini de kınıyoruz. Osmaneli ilçesine, ilçenin meselelerine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Dut yemiş bülbül gibi susmakla siyaset yapılmaz, muhalefet olunmaz” dediler.

Kaynak: Mehmet Erdem
Bu haber toplam 1475 defa okunmuştur
YORUMLAR
Sevk sevk sevk
Misafir
Çok doğru yazmışsınız, Ak Parti sağlıkta çağ atladık diyordu ama, Osmaneli hala yontma taş devrinde kalmış. Osmanelide sağlıkta rezalet yaşanıyor. Gece yarıları Bilecige gidiyoz.
14 Ekim 2016 Cuma 11:15
95.6.46.231
Başkana Havale
Lefkeli
Osmanelinin herşeyiyle ilgilenen Münür Başkana sesleniyorum. Doktor getirmek senin görevin değil ama bu işede el atarsan.
14 Ekim 2016 Cuma 11:06
95.6.46.231
Hasta...!
Osman Kibar
Osmaneli gazetesi olarak sizleri kutluyorum. Birçok insanın ve ilgilenmesi gereken siyasetçilerin ilgilenmediği doktor konusuna değindiğiniz için. Allah razı olsun.
14 Ekim 2016 Cuma 11:04
95.6.46.231
2. MANŞET
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Osmaneli Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 228 461 54 65 | Haber Yazılımı: CM Bilişim